1. SC Znojmo: Kádr pro ligu už krystalizuje

Čvc 15th, 2014 | By | Category: Sportovní zprávy

V Lanžhotě se týden připravovali fotbalisté 1. SC Znojmo na boje ve druhé lize a Českém poháru, který pro ně začne za čtrnáct dní v sobotu 26. července. Start Fotbalové národní ligy je pak pro ně naplánován na neděli 3. srpna v Kolíně.

Po soustředění na Břeclavsku, které zpestřili zápasy s juniorkou Zbrojovky Brno v Lanžhotě (4:0) a s Frýdkem – Místkem v Sedleci (4:2), mají znojemští trenéři o složení kádru víceméně jasno. Jediný otazník ještě o víkendu visel nad Tomášem Oklešťkem, který se Znojemskými přípravu absolvoval. Na jeho budoucnosti se musí klub domluvit nejen s hráčem, ale také s jeho mateřským klubem Jabloncem. „Já mám zájem hrát za Znojmo, ale zda tomu tak bude, na to se mě zeptejte v pondělí,“ konstatoval Okleštěk. Právě dnes by se o jeho budoucnosti mělo definitivně rozhodnout.

Sestava, která nastoupila na závěr soustředění v Sedleci proti Frýdku-Místku by se tak měla do značné míry podobat té, ve které vyběhnou fotbalisté za necelé tři týdny na stadion v Kolíně. „Těch první čtrnáct dní se nám točilo moc hráčů, to samozřejmě bylo těžké. Trénovalo najednou 34 hráčů, takže jsme to museli postupně vytřídit a ten kádr, který hrál dnes (v sobotu proti Frýdku- Místku – pozn. red.), ten už předvedl dobrý zápas. Ale samozřejmě s první půli jsem spokojený nebyl, protože soupeř vystřelil dvakrát na bránu a dal dva laciné góly, které vůbec neměly padnout. Ale ve druhé půli jsme to otočili a ukázali svoji sílu. Musíme ještě zapracovat na obranné fázi, ale myslím si, že to bude dobré,“ hodnotil trenér Znojma Oldřich Machala.

1. SC Znojmo – Frýdek Místek 4:2

Znojemský tým si od počátku vypracoval převahu, ale hosté pozorně bránili a vyráželi k nebezpečným protiútoků. Jeden se jim podařilo proměnit už v 8. min. Domácí to ale nedeprimovalo a ve 24. min. vyrovnal Kovačić střelou k tyči. Znojmo mělo i další šance, ale před přestávkou se trefili znovu hráči zpod Beskyd. Po přestávce už se ale dařilo Znojemským své šance proměňovat. V 53. min. vyrovnal Yonov z penalty, o šest minut později se znovu trefil Kovačić a gólový účet uzavřel v 78. min. Žondra.

Poločas: 1:2. Branky: 24. a 59. Kovačić, 53. Yonov (pen.), 78. Žondra – 8. Kovařík, 42. Vlkanova.

1.SC Znojmo: Andrejko – Hříbek (46. Šilinger), Hudec (46. Odehnal), Buchta (46. Yonov), Cihlář – Kovačić (70. Buchta), Okleštěk, Lacko – Helísek, Žondra, Pázler (46. Stáňa).

Frýdek-Místek: Michálek (86. Hill) – Javorek, Cigánek, Coufal, Schroner, Hykel, Talián, M. Hrošovský, Vlkanova, Kovařík, Korneta.

1. SC Znojmo – Zbrojovka jun. 4:0

Brněnští mladíci dokázali držet se Znojmem krok jen v úvodních minutách. po necelé čtvrthodince se trefil Pázler a další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Navrátilec do znojemského dresu Tomáš Okleštěk našel Lacka, ten posunul na Buchru a posledně jmenovaný ve skluzu dával na 2:0. Ještě před přestávkou přidal třetí branku hlavou Žondra. Po poločasové obměně sestav už znojemský tlak opadl, ale přesto ještě přidal čtvrtý gól v 59. min. Cihlář. Do šancí se po přestávce dostávali i hosté, ale žádnou nedokázali proměnit. A tak mohl být tentokrát trenér Znojma Machala spokojený i s defenzívou. „Měli jsme hodně šancí, některé jsme neproměnili, ale to se stane. Spokojení můžeme být tentokrát i s nulou vzadu a s tím, že se nikdo nezranil,“ konstatoval Oldřich Machala.

Poločas: 3:0. Branky: 14. Pázler, 27. Buchta, 44. Žondra, 59. Cihlář.

1.SC Znojmo, 1. poločas: Doleček – Helísek, Buchta, Odehnal, Cihlář – Lacko, Okleštěk, Kovačić – Stáňa, Žondra, Pázler. 2. poločas: Andrejko – Hříbek, Yonov, Zezula, Šilinger – Lacko (68. Pokorný), Okleštěk, Kovačić (58. Lama) – Helísek (68. Yilmaz), Comara, Cihlář.

Zbrojovka Brno: Halouska – Šural, Krška, Sedlo, Pospíšil, Duda, Černý, Juříček, Levai, Weber, Krejčíř. Do 2. půle zasáhli: Sodomka, Štrombach, Bednář, Pazourek, Přichystal, Fojtík, Záleský.