1. SC Znojmo: Končí Kalvoda i Sobota

Fotbalové námluvy 1.SC Znojmo s potenciálním novým vlastníkem nevyšly. Nejprve se spekulovalo o spolupráci s Izraelci, poté byly opět ve hře údajně Nigerijci. Podle prezidenta klubu Jiřího Tunky ale k žádnému konkrétnímu závěru tato jednání nedošla.

Přišlo plno nabídek na odprodej klubu, slibů, ale nic z toho nebyla pravda. Chyběla mi zodpovědnost a poctivá pracovitost. Aktuálně s trenérem Milanem Volfem řešíme hráčský kádr tak, abychom byli na sto procent připraveni na jaro a v MSFL se zachránili,“ uvedl v jednom ze svých prohlášení šéf znojemského fotbalu Jiří Tunka.

Klub se podle něj rozloučil se sekretářem klubu Michalem Sobotou i asistentem trenéra Leošem Kalvodou, který v klubu zastával i pozici sportovního ředitele. Jejich místa zatím zůstala neobsazena.

V představenstvu 1.SC Znojmo FK skončil Pavel Lukeš. Podle Jiřího Tunky by mělo být představenstvo doplněno o zástupce Města Znojma jakožto prakticky největšího sponzora.

1.SC Znojmo také vrátilo do hry spolupráci s Chorvaty. Z Balkánu testuje několik hráčů. „Co se týká hledání posil, chorvatská strana nám nabídla hráče, které testujeme, zda budou moci zvýšit konkurenci v našem A-mužstvu, pro které je jasným cílem záchrana v MSFL,“ konstatoval Jiří Tunka.V přípravném zápase v Hodoníně Znojemští remizovali 3:3, když v poločase vedli 3:0.

 

Více o znojemském sportu najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-04-2020-d5758566.htm?o=1