Sportovní sympaťačka roku Tereza Balíková se chce stát mistryní světa

Dub 10th, 2018 | By | Category: Rozhovory, Sportovní zprávy

Při vyhlašování znojemského sportovce roku je také jedna speciální kategorie. Sympaťák roku. Letos by ovšem více sedělo pojmenování Sympaťačka roku. Stala se jí totiž dívka, Tereza Balíková, která soutěží ve Fitness disciplínách.

Stala jste se sympaťákem roku. Čemu si myslíte, že za tento titul vděčíte?

Nevím, jsem sympatická?

Zabýváte se kulturistikou. Proč jste si zvolila právě tento sport?

Mým oborem je fitness. Zamilovala jsem se do cvičení, potom přišel impulz zvenčí, že bych měla závodění zkusit, chtěla jsem sama sebe posunout dál, zkusit něco nového.

Ne všechny kulturistky oplývají dívčí krásou. Neodrazovalo vás to?

Já za tím vidím spíš hodiny práce, překonávání se. Líbí se mi jejich odhodlání.

Skončila jste čtvrtá na mistrovství republiky v Bikini fitness. Můžete prozradit jaká je to disciplína? Bikiny fitness je „nejjemnější“ ženská kategorie, která je určena pro ženy, které nemají žádné objemné, výrazné a příliš vyrýsované svaly, ale místo toho symetrickou, štíhlou postavu s jemnými náznaky osvalení. Důraz je zde kladen na celkový vzhled, od vlasů přes líčení až po plavky, a podstatné je také vystupování a ladnost při předvádění pohybů.

Na stupně vítězů to bylo krůček, co Vám k tomu chybělo?

Na stupni vítězů jsem byla, skončila jsem 2. na MČR bikini fitness v dorostenkách a 4., jak jste zmiňoval, v juniorkách.