Rytíři postoupili do finále, tam je čeká Salzburg

Čvc 8th, 2019 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

V sobotu večer svedli důležitou postupovou bitvu američtí fotbalisté Znojmo Knights (Rytíři). V semifinále II. divize rakouské ligy amerického fotbalu (třetí nejvyšší rakouská soutěž) vyzvali na svém stadionu slovinský tým Domžale Tigers.

V první půli zápasu dominovaly především obrany. První tu hostující překonal kopem za tři body Oldřich Hellebrant a dostal tak Rytíře do vedení, které do poločasu domácí navýšili na 13:0.

Po přestávce už přece jen nebyla hostující obrana tak pevná, potíže měla především s Lumírem Kabelkou díky jehož únikům skóre utěšeně narůstalo až na konečných 39:0.

Znojemské nyní čeká ve finále celek Salzburg Ducks, který v sobotu porazil tým Vienna Warlords 21:13. Podle trenéra Radima Pařízka to zřejmě bude vůbec nejtěžší soupeř, s jakým se dosud Znojmo Knights v rakouských ligách potkali. Finále se odehraje v Salzburgu v neděli 14. července od 18 hod.

Rozhovor s trenérem Znojmo Knights Radimem Pařízkem najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-28-2019-d5637470.htm?o=1