Cyklistický Lahocup vyhráli Pavel Boudný a Petra Fortelná

Zář 2nd, 2019 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

Rekordní počet 620 cyklistů se zúčastnil v sobotu 13. ročníku Lahofer Author cupu. Start i cíl byly podobně jako v několika posledních ročnících na Vranovské pláži. Závodníci se letos museli vypořádat s mimořádně horkým a suchým počasím, takže po cestě polykali mraky prachu. I tak si závod v krásném prostředí okolo Vranovské přehrady užívali. Nejvíce pak Pavel Boudný, který byl v cíli nejrychleji, když ve sprintu porazil Marka Rauchfusse. Oba závodníci se odpoutali zhruba v polovině trati. Ženám kralovala Petra Fortelná, která v celkovém pořadí obsadila 82. místo, čímž překonala několik set mužů. Kromě hlavního závodu na 51 km se jel také kratší na 29 km. Ten vyhrál Jan Dřevojánek a mezi ženami Eva Bělohoubková.