Odběry na COVID-19 z auta (drive-in) provádí nemocnice na parkovišti před svým areálem

Znojemská nemocnice otevřela na parkovišti před areálem nové odběrové místo pro testování na COVID-19. Je určeno jen pro pacienty, které odesílají obvodní lékaři nebo hygienici. Je průjezdné, není pro pěší a odběry se zde budou provádět denně, včetně sobot a nedělí, vždy od 8 do 16 hodin. Pacienti se v odběrovém místě prokážou pouze průkazem totožnosti. Žádanka na odběr (registrovaná v Národním zdravotnickém informačním systému) je zaslána na odběrové místo obvodním lékařem či Krajskou hygienickou stanici elektronicky.  Další možností je, že pacient si žádanku přiveze s sebou v tištěné podobě nebo uloženou ve svém mobilním telefonu.

Přestože znojemská nemocnice již dříve avizovala, že přestane fungovat mobilní odběrový tým, bude i nadále fungovat. Dohodli se na tom ředitel Nemocnice Znojmo Martin Pavlík s krajským radním pro zdravotnictví Milanem Vojtou. „Činnost tohoto týmu by v následujících několika dnech měl přebrat mobilní tým armády České republiky,“ informoval Vojta. Současně poděkoval zaměstnancům znojemské nemocnice za přístup a zapojení do všech aktivit zřizovatele – Jihomoravského kraje, související s přijatými opatřeními  proti pandemii nového koronaviru.

Mobilní odběrový tým zřízený od 11. března dosud provedl 189 odběrů na COVID-19. V době největšího nárůstu nemocných testoval nejen na Znojemsku, ale také v okresech Hodonín, Břeclav a na Brněnsku. Odběrový tým funguje ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou ve Znojmě.

FOTO: Nemocnice Znojmo