Opilé řidiče přitáhly sloupy

Na travnatý povrch kruhového objezdu mezi ulicemi Jarošova a Palackého ve Znojmě vjel v sobotu po půlnoci padesátiletý řidič a čelně narazil do sloupu osvětlení přechodu pro chodce. Ten se následkem nárazu nahnul. Manévry neušly pozornosti obsluze kamerového systému Městské policie. Na místo ihned vyjela motorizovaná hlídka. Řidič se nezranil a uvedl, že jel sám. Ale strážníci si ještě pro jistotu ověřili, zda v autě nebo v jeho okolí není někdo zraněný. Šofér byl viditelně opilý. Orientační dechová zkouška ukázala 2,07 promile alkoholu. Způsobil škodu asi 30 tisíc korun. Pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky strážníci přivolali policisty, kteří případ na místě převzali k dořešení. Druhá zkouška na policii ukázala, že má 2,33 promile alkoholu v dechu.

V Dobřínsku zase najela na chodník a na travnatý ostrůvek pětapadesátiletá řidička Opelu Zafira, poté, co nezvládla řízení při projíždění zatáčky. Potom bokem zachytila o betonový sloup elektrického vedení, o plynovou přípojku a oplocení předzahrádky. Sama naštěstí vyvázla bez zranění, ale neopatrnou jízdou způsobila škodu asi 35 tisíc korun. Z místa pak bez oznámení kolize odešla. Jednalo se o ženu z Moravskokrumlovska, která po nehodě nadýchala 2,25 promile alkoholu. Nehoda se stala ve čtvrtek po šesté večer. Oba šoféři přišli o řidičské průkazy. 

Zprávu najdete také v 22. čísle Znojemského týdne, který je k  dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

Foto nahoře – havárie ve Znojmě, foto dole nehoda v Dobřínsku.

FOTO: MP Znojmo, Hasiči JMK