Kategorie: Publicistika

Film o Znojmě má cenu Grand Prix Italia

Mezi třemi stovkami filmů z šedesáti států světa přihlášených letos na 51. ročník filmového festivalu International Tour Film v italské Lecce získal nejvyšší ocenění Propagační film města Znojma.

Film o Znojmě má cenu Grand Prix ItaliaJde o film z produkce VideoBrothers bratří Otrubových, kterému byla udělena cena Grand Prix Italia. Snímek se jako jediný český film dostal do užšího výběru tohoto mezinárodního festivalu. V kategorii reklamních spotů s turistickou tematikou získal nejvyšší ocenění Grand Prix - special award. "Porota mezinárodní soutěže ocenila výjimečné filmy s tématy ekologická turistika, kulturní turistika, náboženská turistika a také udělila Speciální cenu pro všeobecně zaměřené propagační spoty, jakým je i náš film o Znojmě," přiblížil Vítězslav Otruba, který osobně v Itálii přebíral cenu.
Italský Tourfilm Festival vznikl v Benátkách v roce 1962. Od té doby vyhlašuje každoročně nejlepší filmy o celosvětových turistických destinacích. Spolu s českým festivalem Tourfilm v Karlových Varech tak patří k nejstarším festivalům v Evropě. Odborná porota složená z režisérů, novinářů a specialistů na cestovní ruch vždy vybere několik desítek filmů, které má veřejnost pak možnost shlédnout přímo na festivalu.
Na turistických festivalech jsou znojemská videa ze studia VideoBrothers tradičně úspěšná. Vloni si cenu poroty z Karlových Varů odvezl film o Znojemském vinobraní, prvním místem na Tour Region Filmu byl oceněn film Znojmo - město s přívlastkem z roku 2010. "Tentokrát se však jedná o první velký mezinárodní úspěch, který je o to větší, že pochází z festivalu s tak dlouhou tradicí," řekl Otruba.

print Formát pro tisk