A je to tady! Znojmo má první případ nákazy koronavirem

 

Znojmo má svého prvního pacienta s nákazou virem Covid-19, obecně známým jako koronavirus. Mluvčí znojemské nemocnice zprávu nekomentovala a odkázala nás na Krajskou hygienickou stanici. „Šetření probíhá, detaily nesdělujeme,“ odpověděla stroze ředitelka protiepidemického odboru Renata Ciupek, ale podle informací Znojemského týdne se má jednat o muže z Přímětické ulice. K němu krátce na  to přibyl další pozitivně testovaný.

Skutečnost, že ani Znojmu se nákaza koronavirem nevyhnula, potvrdil starosta Jan Grois. „Bohužel máme potvrzený první případ nákazy koronavirem ve Znojmě. Systém funguje a vše je pod kontrolou,“ konstatoval znojemský starosta, podle kterého vedení radnice chystá další kroky směrem k supermarketům. Zároveň radnice jedná o nákupu respirátorů a roušek u nás i v zahraničí a také komunikuje s organizacemi, které by mohly jejich výrobu provizorně zajistit. Starosta vyzývá zejména seniory, aby raději zůstali doma a všechny obyvatele Znojma, aby se ve veřejném prostoru pohybovali jen s rouškami či jinou ochranou úst.

 

Město Znojmo ke všem předchozím zavedlo další opatření.

Opatření Městské zeleně Znojmo

  • Až do odvolání uzavřeny pro veřejnost všechny hřbitovy, které má ve správě (s výjimkou konání pohřbů), dále je zavřeno pro veřejnost i Zahradnictví Městské zeleně a útulek v Načeraticích.

 

Opatření Správy nemovitostí města Znojma

  • Zrušení úředních hodin pokladen do 24. 3., upřednostněn telefonický kontakt a bezhotovostní platby.
  • Ostatní oddělení fungují pouze po předchozí telefonické domluvě.
  • Veřejné WC bude pro veřejnost zdarma, aby zaměstnanci zbytečně nepřicházeli do styku s hotovostí.

 

V rámci FCC Znojmo jsou následující opatření a informace

  • V městských částech (s výjimkou Přímětic) proběhne blokové čištění, neboť probíhá bez umisťování dopravních značek a odtahů.
  • Jinak bude blokové čištění zrušeno v termínu od 1 – 15. dubna. Podle aktuálního vývoje případně bude zrušeno další.
  • Do 24. března budou zavřené oba sběrné dvory.