Adéla Kostiková: Ke zlatu nebylo daleko

Úno 10th, 2020 | By | Category: Rozhovory, Sportovní zprávy, Zpravodajství

Stříbrnou medaili z juniorského mistrovství světa, které se konalo v Maďarsku, přivezla znojemská kulturistka Adéla Kostiková, která soutěží v kategorii Bikiny Fitness. Sympatickou sportovkyni jsme požádali o rozhovor nejen k nedávnému šampionátu.

Osvěžíte našim čtenářům, co znamená kategorie bikiny fitness?

Bikini fitness je ženská kategorie, kde jde především o mírné osvalení těla, symetrii, hezký vzhled od vlasů, barvy plavek, makeupu a dalšího.

S jakým cílem jste na světový šampionát odjížděla?

Na MS jsem s nějakým velkým cílem neodjížděla. Ale nebudu tady lhát, že se mi představa umístit se v TOP 6 nelíbila. A jelikož se MS juniorů konalo v Maďarsku, což je docela blízko České republice, tak jsme se s mojí trenérkou rozhodly zariskovat a zkusit to.

Vy jste se v Maďarsku stala druhou nejlepší juniorkou světa. Kam tento úspěch ve své kariéře řadíte?

Vzhledem k tomu, že to byla moje druhá závodní sezóna, tak toto umístění řadím mezi má nejlepší.

Jak daleko bylo ke zlaté medaili?

Ke zlaté medaili nebylo daleko. Rozdíl mezi prvním a druhým místem (mým) byl 2 body, ale závodnice z Polska to zaslouženě vyhrála a já mám stále na čem pracovat.

Jaká panovala na mistrovství světa atmosféra?

Atmosféra na závodech panovala velmi dobrá. Byla jsem tam s mou kamarádkou, se kterou jsem i závodila ve stejné kategorii a byly jsme si oporou navzájem. Fandili nám ostatní reprezentanti, trenéři, ale také rodina, přítel, kamarádi a příbuzní, kteří přímý přenos sledovali a zahrnovali nás povzbuzujícími zprávami. Ve výčtu nemohu zapomenout ani na majitele BBK fitness (do kterého chodím) Čeňka Budína, který tam přijel a fandil ze všech sil a vykřičel si své hlasivky. Tímto mu moc děkuji.