Adventní koncert Martina Chodúra zahřál u srdce

adventni_koncert_chodur

První adventní neděli na Horním náměstí ve Znojmě oslavilo stovky lidí. Vánoční strom se slavnostně rozsvítil a ve vzduchu už voněly Vánoce. O krásnou atmosféru v tento sváteční večer se postaral především zpěvák Martin Chodúr, který vedle písní vlastního koncertního repertoáru zazpíval společně s dětskými pěveckými sbory Mach a Libohlásek známé vánoční písničky, ke kterým se přidalo zcela zaplněné náměstí.

Do Znojma jste zavítal poprvé?

Věděl jsem, že jsem ve Znojmě někdy zpíval, ale nemohl jsem si vzpomenout kdy. Nakonec jsem se dozvěděl od jednoho známého, že jsem tu byl před pěti lety. Neměl jsem však možnost si Znojmo projít a chtěl bych to napravit, protože je to krásné historické město a mám rád víno.

Jak jste si adventní koncert ve Znojmě užil?

Byla trošku zima, ale jinak atmosféra krásná a potěšilo mě, kolik přišlo lidí. S Libohláskem se mi velmi dobře zpívalo. Jsou šikovní a děti mají moc hezkou barvu hlasů.

Co nového chystáte pro fanoušky?

Pomalu chystám nové CD, ale vzhledem k tomu, že jsem jedno vydal v minulém roce, tak to není ještě úplně aktuální. V tomto roce jsem napsal především více písní pro jiné zpěváky, například píseň pro Hanku Zagorovou, která vyšla na jejím CD O lásce, nebo pro Štefana Margitu. Letos jsem vystoupil na krásném koncertu Mariky Gombitové, která se vrací na koncertní pódia, dále jsem ještě zazpíval na Gala večeru padesát let výročí bratislavské Lyry a čeká mě vystoupení 14. prosince v Lucerně, kde budu hostem Hanky Zagorové. Zazpíváme si spolu duet.

Více se dočtete ve 49. čísle Znojemského týdne.

chodur_2