Aleš Zahálka: O hokej je ve Znojmě zájem, dělá se tu dobře

I na znojemském zimním stadionu se konala akce s názvem Pojď hrát hokej v rámci projektu Týden hokeje. Přinášíme rozhovor s koordinátoraem celého projektu, zaměstnancem Českého svazu ledního hokeje, Alešem Zahálkou, který mimo těchto aktivit je také aktivním sportovcem a podílí se na produkci a zajištění zápasu české hokejové reprezentace.

 

Aleši, jak dlouho už se pohybujete v hokejovém prostředí na té nejvyšší úrovni?

Letos to bude deset let. Po skončení vysoké školy – managementu tělesné výchovy a sportu jsem v říjnu 2008 nastoupil do marketingové společnosti Českého svazu ledního hokeje, společnosti BPA sport marketing, z ní jsem poté v létě 2014 přešel na podobnou pozici na svaz.

 

Co Vás přivedlo na znojemský zimní stadión?

Byl jsem tu jako zástupce Českého svazu ledního hokeje a koordinátor projektu Pojď hrát hokej, kterým se snažíme děti přilákat k našemu sportu a poskytnout jim možnosti co nejlepšího rozvoje.

 

Co říkáte na organizaci týdne hokeje v rámci projektu Pojď hrát hokej ve Znojmě? Jezdíte s touto akcí po celé České republice, takže máte srovnání.

Musím říct, že jsem mile překvapen, kolik dětí na nábor přišlo. Ukazuje to, že ve Znojmě je o hokej velký zájem a dělá se tu dobře. Organizace akce je ukázková.

 

Jak vidíte fungování hokeje ve Znojmě obecně?

„A“ tým dlouhodobě úspěšně reprezentuje český hokej v mezinárodní soutěži, je to cesta, která vzhledem k poloze Znojma dává smysl. Co se týče mládeže, tak zde mám radost z toho, že se zde v poslední době začalo daleko více pracovat a aktivně zapojovat do projektů svazu týkajících se dětí a mládeže a aktivit s tím souvisejících. To je pro znojemský hokej jen dobře.

 

Jak hodnotíte spolupráci  znojemského hokejového klubu s Českým svazem ledního hokeje s přihlédnutím na to, že se znojemské týmy dospělých i mládeže účastní zahraničních lig?

Spolupráce Českého svazu ledního hokeje a znojemského klubu, ať již jde o mládež nebo dospělé je naprosto bezproblémová. Uspořádali jsme v posledních letech ve Znojmě již několik reprezentačních utkání a dalších akcí, jako jsou tréninkové kempy, tréninky výběrů talentované mládeže atd. S lidmi ze znojemského hokeje je vždy naprosto bezproblémová a profesionální spolupráce, doufám, že to takto bude pokračovat i nadále. 

 

O reprezentační akce je určitě velký zájem i v ostatních městech. Proč jste si pro jejich pořádání v posledních letech vybírali právě Znojmo?  

Ano, to máte pravdu, ale je to hlavně o komunikaci. Ve Znojmě je vždy všechno bez problémů, ač již staršího data, tak je zimní stadion na takové akce připraven a město Znojmo v čele s radnicí nám vytváří vynikající podmínky. No a samozřejmě jde také o skvělou diváckou kulisu, která ve Znojmě vždy panuje. Rádi se sem vracíme. 

Co byste chtěl hokejovým fanouškům ve Znojmě vzkázat?

Aby si vážili toho, co ve Znojmě mají a stále svůj klub podporovali jako doposud, protože bez fanoušků to nejde. Můžu říci, že ne všude to funguje tak jako u Vás.

 

Děkujeme za Váš čas a věřím, že se brzy zase ve Znojmě setkáme