Anonym hrozil v Milíčovicích bombou

Anonym v Milíčovicích 2

 

Poklidné pondělní ráno v Milíčovicích narušil anonym, který vyhrožoval bombou. Výhrůžku našel starosta Milíčovic Evžen Brtník ráno v emailové poště. Oznamovala ohlášení bomby na obecním úřadě v Milíčovicích, na radnici ve městě Ostrov nad Ohří u Karlových Varů a na obecním úřadě v Chotěšicích na okrese Nymburk. Zpráva byla rovněž směřována na zpravodajství televize Nova a Prima. „Anonym sděloval, že jde o výbušninu v podobě bílého prášku, který je v 80 gramových sáčcích rozmístěný ve všech třech budovách. Pisatel také v každém z těchto tří míst kromě obecních úřadů a radnice označit také vždy jeden rodinný dům, s tím, že je v ní rovněž uložena výbušná látka,“ uvedl milíčovický starosta, který volal ihned policii. Kromě policistů ze znojemského obvodního oddělení přijeli i kriminalisté, IT technici z Brna, kteří si stáhli výhružný e-mail aby mohli pátrat po autorovi anonymu. Do Milíčovic vrtulníkem přiletěl z Prahy i psovod se psem. Strážci zákona v Milíčovicích v pondělí od půl osmé ráno do čtyř hodin odpoledne evakuovali obě v anonymu zmiňované budovy a další dva přiléhající rodinné domy.

„Informaci jsme prověřili a oba dva domy v Milíčovicích prohledal speciálně vycvičený pes. V žádném ze jmenovaných objektů výbušnina nebyla nalezena. Případem se i nadále intenzivně zabýváme, ale další informace zatím sdělovat nebudeme,“ konstatovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Starosta Evžen Brtník kroutí hlavou nad tím, proč si anonym zvolil právě Milíčovice. „Vůbec nechápu, proč se pisatel zaměřil na naši obec. Jestli tím něco sledoval nebo zda jde o zcela náhodný výběr. Souvislost nevidím ani mezi třemi místy, všechna tři jsou od sebe dosti vzdálená a jsou různě velká, “ zamyslel se milíčovický starosta.

Podle neoficiálních informací má jít o ochránce zvířat, kteří tímto způsobem chtěli postrašit majitele chovných stanic psů. Jak potvrdila majitelka domu, ve kterém měla být podle anonymu výbušnina, doma mají chovnou stanici francouzských buldočků a mopsů. Ale informace o tom, že útok byl směřován právě kvůli chovu psů, nemá od nikoho potvrzenou. „Výhružka nás vylekala a šokovala, nehledě na to, že jsme museli z domu pryč a celý den tam zůstali sami naši psi. Také jsme museli hledat klidné místo pro mého čtyřiaosmdesátiletého tatínka. Evakuován byl i sousední dům, kde mají pět dětí. Pokud se přijde na to, kdo to udělal, přeji mu, aby dostal pěkně za vyučenou,“ uvedla žena.