Auto projelo ve Znojmě předzahrádkou restaurace

 

Zahrádka 2

Kuriózní nehoda se odehrála v sobotu krátce před půl dvanáctou dopoledne ve Znojmě. Na rohu ulic Rooseveltova, Janáčkova a Jiráskova se střetla dvě osobní auta. Jedno z nich po nárazu vjelo do předzahrádky, kde naštěstí žádný z hostů neseděl, a skončilo těsně u zdi restaurace. „Řidič Fiatu Punto jedoucí po vedlejší silnici, nedal přednost v jízdě osobní Škodě Octavii, která jela po hlavní komunikaci. Došlo ke střetu, po němž Fiat zůstal na hlavní silnici, Škoda Octavia vjela na předzahrádku restaurace. Nikdo nebyl zraněn,“ přiblížila nehodu znojemská policejní mluvčá Lenka Drahokoupilová. Doplnila, že řidič Fiatu nadýchal 1,06 promile alkoholu. Celková škoda je 90 000 korun.

Kolapsem skončila ranní páteční jízda řidiče, který skončil s autem v poli. „Řidič vozu Ford Transit jel po státní silnici číslo 53 a u Kašence zřejmě z důvodů zdravotní indispozice vyjel ze silnice. Ve vozidle s ním cestovaly čtyři osoby, které zraněny nebyly,“ informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Šoféra převzal do péče lékař záchranné služby, ostatní cestující pak pokračovali s autem do práce. „Po vyhodnocení všech informací jsme tuto událost nešetřili jako dopravní nehodu, protože nikdo nebyl zraněn a nedošlo k žádné škodě na majetku,“ potvrdila mluvčí znojemské policie.

Zřejmě příliš rychle projížděl zatáčkou u Dyjákovic řidič s osobní Audi a narazil do stromu. Vážně zraněný muž za volantem byl převezen do znojemské nemocnice. K havárii došlo v pátek kolem sedmé hodiny ráno. Škoda na autě je kolem šedesáti tisíc korun.

FOTO: Policie Znojmo

Zahrádka 1