Auto uvízlo v brodu řeky Dyje nedaleko Valtrovic

K méně obvyklému zásahu vyjížděli v sobotu kolem půl druhé odpoledne hrušovanští a znojemští hasiči. Osobní auto uvízlo v řece Dyji při projíždění brodem, který je na cestě z Valtrovic do Slupi. V autě byl kromě řidiče spolujezdec. Jak je vidět na snímku, hasiči vůz i s oběma muži s pomocí navijáku vytáhli z vody. Vše se obešlo bez zranění.

Na silnici nedaleko Šumné se v pondělí krátce po čtvrté ráno převrátil kamion. Při havárii se zranil šofér, který se podle prvotního šetření policie nevěnoval řízení. Škoda na soupravě tahače Volvo a návěsu Schmitz je půl milionu korun. „Řidič jel směrem na Zálesí. V mírné levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo komunikaci, kde se převrátil se soupravou na pravý bok,“ sdělila policejní mluvčí Kamila Haraštová. Dodala, že dechovou zkoušku na alkohol měl negativní.

K hromadné nehodě tří osobních aut a jednoho nákladního došlo ve středu odpoledne na silnici první třídy mezi Lechovicemi a křižovatkou na Oleksovice. Při střetu se jedna osoba zranila lehce. Šofér Škody Yety, který jel směrem od Lechovic, nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucí osobní Škodou Octavia. „Řidič Octavie zastavil za osobní Škodou Felicia, jejíž řidič také zastavil za nákladním DAF s návěsem, který stál kvůli technické závadě, měl poruchu na motoru. Muž za volantem Š Yety nestihnul pro krátkou vzdálenost své vozidlo ubrzdit,“ popsala Haraštová. Alkohol před jízdou nepil žádný z řidičů. Škoda je 245 tisíc korun.

Zprávu a foto najdete také ve 4. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci zábava a média, noviny. noviny regionální.

Vytahování auta zapadlého v řece Dyji u Valtrovic.

FOTO: Hasiči JMK