Avanti běh Podyjím zdolalo 46 běžců

Říj 25th, 2016 | By | Category: Sportovní zprávy

avanti_beh_podyjim_1-1

Jako pohodový hodnotí běžci Avanti běh Podyjím, který absolvovali během nádherného slunečného sobotního dopoledne v  Lukově jako další díl seriálu znojemského běžeckého poháru. Závodníci vyrazili ze startovní čáry u hospůdky Stodola u Čabalů po silnici na Podmolský kopec, kde odbočili na polní cestu směřující na Nový Hrádek. Tam však nedoběhli, od Příček pokračovali po asfaltce zpátky do Lukova, kde je od rybníka čekalo stoupání do kopce až k hospůdce, kde byl i cíl. Ženy tento čtyř a půl kilometrový úsek běžely jednou, muži jej absolvovali dvakrát.

Absolutním vítězem závodu a vítězem v  kategorii mužů do 39 let se stal Zdeněk Hnilo z  TJ Slavoj Banes Pacov. Trasu uběhl za 30:20. Jako druhý v  čase 30:29 doběhl Lukáš Soural z  Brna, třetí byl Vojtěch Čabala z  Lukova, který běhá za TJ Znojmo a devět kilometrů urazil za 30:42.

Mezi muži do 49 let nejrychleji běžel Karel Fučík z  Černína, trať zdolal za 33:36. V  kategorii mužů do 59 let se s  časem 35:06 jako první umístil Pavel Kratochvíl z  Atletic Třebíč. Mezi veterány, muži nad 60 let prvenství připadlo Luďku Grossovi, který závodí za GPOA Znojmo. Devítikilometrovou vzdálenost uběhl za 38:44. Nejstarším účastníkem Avanti běhu Podyjím byl sedmašedesátiletý Josef Bobek z  TJ Znojmo, který ve své kategorii skončil čtvrtý. „V Lukově se mně moc dobře běželo. Letos mám ale zdravotní problémy, tak tolik neběhám,“ uvedl Bobek. Přesto se mu letos v Rakousku v soutěži, která tvoří patnáct závodů, podařilo ve své kategorii umístit na druhé příčce žebříčku. Na letošním Mistrovství republiky na dráze pět kilometrů ve Svitavách skončil ve své kategorii druhý a v červenci vyhrál běžecký závod v  pražské Stromovce.

V  kategorii žen do 34 let s  časem 20:10 v Lukově překvapila jedenáctiletá Nikola Navrkalová z Tasovic, startující za Cykloklub Kučera. Jak mladá závodnice prozradila, ráda nejenom běhá, ale jezdí na kole a plave. Mezi běžkyněmi nad 35 let se jako první umístila Kateřina Doubková z  AK Perná, která zaběhla 4,5 kilometrovou trať v  čase 18:35.

Domácí běžce, kromě Vojtěcha Čabaly, reprezentovali další dva závodníci, kteří byli ve stejné kategorii mužů do 39 let. Lukováci – Josef Hrubý se s  časem 33:22 umístil jako pátý a Ondřej Šrámek (37:06) byl osmý.

Více se dočtete ve 43. čísle Znojemského týdne.