Báječné léto na plovárnách, aneb kde se na Znojemsku osvěžit

louka

Parný červenec láká ze všeho nejvíc k vodě. Vedle přírodních lokalit, jako jsou přehrady a rybníky se na Znojemsku nabízí také řada uměle zbudovaných koupališť. V první červencové dekádě  otevřely i ty“vesnické“ a často nabízejí slušný komfort a příznivé ceny. O víkendu jsme za vás provedly obhlídku některých koupališť na Znojemsku a jen těžko jsme hledali nějaká negativa.

Plovárna v Louce

Moderní plovárna pod Louckým klášterem s nerezovými bazény je největší na okrese a také nabízí nejvíc atrakcí. V horkých dnech zde nemají o návštěvníky nouzi a občas nestačí ani opravdu obří parkoviště u plovárny. Zaparkovat se ale dá i jinde poblíž.

Vstupné: 90/70 (pro všechna koupaliště uvádíme celodenní vstupné v hlavní sezóně dospělí/děti)

Hluboké Mašůvky

Sympatická plovárna na okraji obce směrem na samotu Bábovec. Dostanete se k ní, když odbočíte z hlavní silnice spojující Znojmo s Jevišovicemi v zatáčce u rybníka. Příjemné přírodní prostředí u lesa nabízí klidné pokoupání. Více lidí zde je hlavně, když plovárnu navštíví děti z nedalekých táboru na Bábovci či na Bojanovické pile. Ani tak ale tady nemusíte mít strach, že se budete mačkat.

hluboké_mašůvky

Vstupné: 40/20

Moravský Krumlov

Klasická městská plovárna na sídlišti. Dostanete se k ní když odbočíte z hlavní silnice kousek nad Penny Marketem směrem k sídlišti. Koupaliště bylo otevřeno teprve před čtyřmi roky, a tak ještě voní novotou a nabízí různé atrakce včetně velkého toboganu. Podobně jako ve Znojmě zde občas bývá hodně lidí, ale dá se to snést.

Vstupné: 70/40

mkrumlov

 Miroslav

Plovárna, která před rekonstrukcí připomínala scénu z filmu Rozmarné léto. Nyní nabízí také moderní zázemí a příjemný relax v klidném prostředí. Koupaliště najdete na okraji města směrem na Miroslavské Knínice.

Vstupné: 80/40

miroslav

Další foto a informace o plovárních na Znojemsku najdete v tištěné podobě 29. čísla Znojemského týdne, které je k dostání na novinových stáncích.