Bajrama Pireciho už neodsoudí, protože zemřel

lupice-ceka

Zřejmě vyšší spravedlnost si bude muset poradit s bossem znojemského podsvětí Bajramem Pirecim, který byl souzen kvůli obchodům s drogami. Někdejší provozovatel pizzerie a diskotéky Mexiko ve Znojmě Oblekovicích totiž začátkem letošního roku zemřel. „Trestní stíhání Bajrama Pireciho soud zastavil pro nepřípustnost, kdy obviněný zemřel, a to usnesením ze dne 28. března letošního roku,“ sdělila mluvčí Krajského soudu v Brně Simona Pešková.

Pireci stál v čele gangu, který v letech 2009 a 2010 vyráběl a prodával pervitin a marihuanu ve Znojmě i v Rakousku. Skupina drogy nabízela přímým jak konzumentům omamných látek, tak našim a rakouským dealerům. Jedním z nich byl i policista v přestrojení. Členové gangu, které usvědčily odposlechy telefonických rozhovorů i výpověď policisty v přestrojení, byli odsouzeni, ale vždy se odvolali. Stejně tak státní zástupce, takže kauza se u Krajského soudu v Brně projednávala několikrát.

Na Bajrama Pireciho, který byl původně odsouzen k sedmiletému trestu, čekalo vloni v březnu nové projednání obžaloby, ale měsíc před tím ho srazila …….

Více informací se dočtete v článku uveřejněném v 17. čísle Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích.