Kategorie: Demokracie ve Znojmě

Balík : Začátek třetího tisíciletí znamenal velké projekty

V roce 1998 byl opět do čela radnice zvolen na post starosty města Znojma Pavel Balík. Získal nejvíce preferenčních hlasů od voličů (4693) a v povolebních jednáních se jako vítězná strana "proslavili? koalicí s KSČM.

 Podrobnosti jste si již mohli přečíst v uplynulém čísle ZT nebo je najdete na webových stránkách našich novin.

"Úkolů, které byly před námi ve druhém volebním období bylo mnoho. Pracovalo se na mnoha projektech. Stavěli se byty, myslelo se na čistotu vody, na silnice, na školy, na kanalizaci, zkrátka , kdo už zapomněl i tehdy se vydávaly stamiliony korun za různé projekty, které se už dnes berou jako samozřejmé," zavzpomínal na své druhé volební období bývalý starosta Balík. Hned také vyjmenoval nejdůležitější investiční akce tohoto období:

-           největší akce - rekonstrukce ČOV - 220 mil. Kč

-           rekonstrukce infrastruktury, voda, kanalizace, plyn, komunikace MPR, Jarošova,

            Družstevní, Oblekovice - cca 95 mil. Kč

-           rekonstrukce divadla - 35 mil. Kč

-           výstavba městské plovárny - 205 mil. Kč /celé generace chtěly mít plovárnu/

-           jižní přístupová cesta k hradu a rotundě - 10 mil. 

-           severní cesta od Bílého domu ke kostelu sv. Michala

-           školství - tělocvičny

-           výstavby bytů - cca 60 bytů

-           průtah Přímětice - 38 mil. Kč

-           povodně 2002 - odstranění následků

-           vznik Znojemské tepelné společnosti - 2001-2006 rekonstrukce celého systému včetně

            zdrojů - 25 mil. Kč - bylo dosaženo též jednotné ceny tepla /velmi důležité/

-           kanalizace příměstských částí  -  Hradiště, Oblekovice, Přímětice - cca 15 mil. Kč  atd.

"V tomto strohém výčtu není možné popsat úsilí, které vynaložili zaměstnanci odborů města i jaká byla skvělá spolupráce v rámci svazku vodovody a kanalizace Znojemska. Nelze opomenout, že po vytvoření Znojemské tepelné společnosti byly silné hlasy, že město samo bez cizího kapitálu nemůže opravit a vybudovat kvalitní tepelnou síť včetně zdrojů.

To se postupně dařilo a tato samostatnost se prokázala jako správný směr - bez cizí účasti. Bylo dosaženo i jednotné ceny tepla, což je zejména pro obyvatele, velmi důležité!"zdůraznil Pavel Balík.

O některých projektech se vedly dlouhé debaty, mnohé z nich byly prosazeny i přes protesty různých organizací. Některé se nepodařily prosadit ano v třetím volebním období, kdy byl po volbách v roce 2002 opět zvolen starostou. Co se nakonec podařilo, co se nepovedlo, co by dnes jako starosta udělal jinak a na mnoho dalších otázek odpoví dnes místostarosta Pavel Balík příště. 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.