Bezpečnostní rada pro znojemský region vyzývá všechny, aby dodržovali odstupy, nosili roušky a omezili společenské kontakty


Očekávanou krizovou situaci ve zdravotnictví a sociálních službách v dů-sledku pandemie covid-19 řešila minulý týden Bezpečnostní rada znojemského okresu, která mimo jiné reagovala na výzvu znojemské nemocnice. Řešila také otázku sociálních služeb a ubytování pro dobrovolníky a mediky, kteří ve Znojmě budou pomáhat. Hlavní otázkou byla situace v domově pro seniory a v pečovatelské službě, kde se začíná projevovat nedostatek personálu. Síť dobrovolníků, hlavně o zdravotnický personál, pomohou rozšířit hasiči ….

Více o pomoci nemocnici, domovu pro seniory a pečovatelské službě ve Znojmě ze strany znojemské radnice a dalších obcí a měst Znojemska i občanů, včetně statistiky o počtu lidí s covid-19, se dočtete ve 44. čísle Znojemského týdne, který najdte na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza. cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.