Bobek a Januška vítězili na Zátopkově zlatém týdnu

Srp 19th, 2019 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

V sérii běžeckých závodů pořádaných v Praze na počest zlatých medailí, které získal Emil Zátopek na letních olympijských hrách v roce 1952 v Helsinkách za maraton a v běhu na 10 km, 5 km, bodovali běžci ze Znojma. Závody se konají vždy ve stejný den a v hodinu jako tehdy na olympijských hrách. Letošní dvanáctý ročník se konal na atletickém stadionu Slavia Praha. Ivan Januška běžel v sobotu 20. července 10 kilometrů v kategorii 60+ a bezpečně vyhrál s časem 45:57 minut. Josef Bobek startoval v kategorii 70+ ve středu 24. července na 5 kilometrové trati a zvítězil s velkým náskokem v čase 22:46 minut. „Naše výkony poznamenaly vysoké teploty 34 stupňů, na slunci bylo kolem 50 stupňů. Oba závody se proto konaly vždy ve čtyři hodiny odpoledne. V běhu na 5 kilometrů jsem vytvořil nový okresní rekord nad sedmdesát let,“ popsal Bobek. Také vzpomínal, že závod na pět kilometrů patřil už od mládí k jeho oblíbeným. V roce 1968 narukoval na vojnu jako sportovec do RH Kutná Hora, kde běhával druhou ligu. Jeho osobní čas na 5 kilometrů byl tehdy 15:08 minut.

Průběh letošního závodu v Praze komentoval sportovní redaktor Štěpán Škorpil. „Krásné a vkusně vyrobené medaile sice nebyly olympijské ale docela těžké. Dostali jsme i trička s logem Emila a Dany Zátopkových, které nám předal organizátor závodu Vlastimil Šroubek z Plzně,“ informoval Bobek.