Borci z Barcelony obdivovali Znojmo, pak prohráli 1:5

 

Qué bella vista!“ Kdo byl v pátek dopoledne na vyhlídce u znojemské rotundy, mohl slyšet obdivná španělská slova o nádherné vyhlídce. A nepocházela jen tak od někoho. Slovy obdivu na na panorama, které se jim ve Znojmě nabídlo, nešetřili hráči slavné Barcelony, kteří na jih Moravy přijeli v rámci akce nazvané Znojmo žije fotbalem. Mezi skupinou bývalých fotbalistů bylo několik vítězů Ligy mistrů, mistrů světa a řada přeborníků španělské La ligy.

Stará garda Barcelony přicestovala ve čtvrtek pozdě odpoledne. Večer strávili fotbalisté v hotelu Savannah na Hatích. V pátek je přijal znojemský starosta Jan Grois, který vyjádřil radost nad tím, že může přivítat ve Znojmě tak slavné hráče. Vedoucí výpravy mu na oplátku daroval historický dres Barcelony z roku 1920 a pozval na návštěvu legendárního stadionu Camp nou.

Členové výpravy, mezi kterými byl i Ion Andoni Goikoetxea, si pak prohlédli Znojmo. A nebyla to prohlídka formální. Španělé byli nadšeni jak z výstupu na Radniční věž, tak z pohledů, které se jim nabízely u rotundy či z návštěvy podzemí. Svědčí o tom množství selfíček, které si na každém kroku dělali a ochotně se fotili i s fanoušky či kolemjdoucími, které výprava Španělů zaujala.

Večer pak španělský tým podstoupil souboj s bývalými reprezentany Česka a Slovenska na znoejmském stadionu. Československý výběr, který byl v průměru o něco mladší, nedal staré gardě Barcelony šanci a zvítězil 5:1.

Více v tištěné podobě Znojemského týdne v pondělí 3. září