Boris Vaculík Dakar přes problémy dojel

Přestože měli Boris Vaculík s navigátorem Martinem Plechatým před letošní Rally Dakar asi jiné představy o svém umístění, nakonec jsou šťastní, že po obrovských problémech s technikou nakonec mohl projet na legendárním závodě cílem. Na 55. místě v nejprestižnější kategorii automobilů.

Zažili jsme si tady spoustu srandy, jízdu po 3 kolech fakt daleko a potmě, řešení zapeklitých technických potíží i brutální penalty. Nic nás nesložilo, naopak nás to hnalo dál k našemu cíli. Také musím vyzdvihnout hodně krásných okamžiků, nezištné pomoci od soupeřů, úžasné etapy, hrábli jsme si opravdu níž než na dno, ale díky tomu, že jsme fungovali jako tým, jsme vše překonali a dostali se do cíle. Kdybych měl poděkovat všem, kdo nám pomáhali či podporovali nás, byl by to vážně dlouhý seznam. Dovolím si tedy zmínit pár těch nejbližších, moc děkuji Martinu Plechatému za dokonalou navigaci, dobrou pohodu v autě – za celou dobu jsme se nepohádali ani když jsem s ním tloukl, díky kámo, dále našim skvělým klukům mechanikům Lukimu Kroupovi, Dominiku Huťkovi a Aleši Mrňavému. Celé to zaštiťoval Lukáš Pour. Jste bombarďáci kluci, moc děkuji,“ hlásil z cílové destinace Boris Vaculík.

Více najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-04-2020-d5758566.htm?o=1