Boris Vaculík míří na svůj druhý Dakar

Rallye Dakar vstupuje do své nové éry. Po legendárních dobrodružstvích na severu Afriky v letech 1978 – 2008 a následném přesunu do jižní Ameriky (2009 – 2019) se nově pojede v Saudské Arábii, což bezpochyby závod, který už je i tak jedinečný, posune ještě dál. A svoji stopu v arabské poušti zanechá i znojemský závodník Boris Vaculík, který pojede v neprestižnější kategorii osobních automobilů se svým speciálem Ford D – 150.

Vaculík pojede svůj druhý Dakar. Na tom prvním v jižní Americe měl nakročeno k zisku ceny pro nejlepšího nováčka, ale fatální chyba jezdce před ním mu vystavila stopku a znojemský jezdec nejslavnější rallye světa nedokončil. 5. ledna se do startovního pole Dakaru vrátí. „Velmi rádi bychom dojeli do cíle a přivezli tam celé auto nebo aspoň jeho podstatnou většinu. Pokud se nám to v této velmi náročné soutěži povede, výsledek by nemusel být špatný. První cíl je dojet a pak se uvidí,“ uvedl před startem Rallye Dakar Boris Vaculík.

 

Více o znojemském sportu najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-01-2020-d5749868.htm?o=1