Boris Vaculík přišel na Dakaru o motor, ale jede dál s náhradním od Martina Prokopa

Statečně si vede znojemský automobilový závodník Boris Vaculík na letošní rallye Dakar. V půlce tohoto legendárního závodu, který se poprvé jede v Saudské Arábii, byl v nejprestižnější kategorii automobilů na 28. pozici.

V nedělní etapě po dni volna na něj čekaly ale velké potíže. Závada na motoru vystavila jeho Fordu stopku na předposlední měřené kontrole. „Na 404. km rychlostky nám na rychlé pistě ve 170kilometrové rychlosti zřejmě praskla vačka a zůstali jsme stát. Motor KO. Asi 60 km nás odtáhl přítel z autocrossu Mathias Behringer za kamionem, dalších 140 km do bivaku francouzská posádka s toyotou. Všem moc děkuji,“ objasnil problémy Boris Vaculík. Přes noc jeho tým 3RCZ.com čekal téměř nesplnitelný úkol, dát nepojízdné auto dohromady do startu další etapy. Nakonec pomohl náš nejlepší jezdec na Dakaru Martin Prokop (13. v pořadí), který Vaculíkovi poskytl svůj náhradní motor. „Dakar píše silné příběhy a tohle je jeden z nich. Díky obrovské ochotě Martina Prokopa jedeme dal. Poskytl nám druhy motor a navíc nám přišli pomoct jeho mechanici. Bez pomoci MP Sport by pro nás byl Dakar pouze smutnou vzpomínkou. Ani nevím, jak vyjádřit své pocity,“ psal Boris Vaculík z Dakaru.

Kvůli problémům s motorem a velké ztrátě klesl v průběžném pořadí na 53. pozici.

 

Více o dakarském dobrodružství Borise Vaculíka najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-03-2020-d5754797.htm?o=1