Boxera Tomáše Bezvodu čeká mistrovský souboj

Nadějný vstup znojemského boxera Tomáše Bezvody do profesionálního ringu před dvěma lety poněkud zbrzdilo vleklé zranění. To už má ale tento ostřílený borec za sebou a nyní ho čeká v sobotu v Karlových Varech klíčový souboj proti Anatoliji Hunanyanovi o titul českého mezinárodního mistra. Před tímto duelem jsme Tomáše Bezvodu požádali o rozhovor.

V roce 2016 jste absolvoval pět profesionálních soubojů, z toho čtyři vítězné. V loňském roce ale na svém kontě nemáte žádný. Co se stalo?

Stalo se to, že jsem byl dlouhodobě zraněný. Asi rok a půl. Po pauze mám dva zápasy, oba vyhrané K. O. Nyní se připravuji na sobotní zápas o českomezinárodní titul na deset kol ve střední váze, který bude v Karlových Varech.

Dá se tento souboj označit za váš dosavadní vrchol v profi ringu?

Určitě ano. Česká jednička už jsem sice byl, ale teď jsem byl dlouho zraněný. Pomohly mi teď ty dva poslední vyhrané zápasy, hlavně ten v německém Norimberku, kde jsem porazil docela silného soupeře Martena Arsumanjana, který byl výše postavený než já. To mě posunulo znovu na českou jedničku a ve světě na nějaké 150 místo z 1 350 boxerů celého světa. Na sedm zápasů, které mám, je to dobré umístění.

Kdo vás v sobotu v karlovarském Grandhotelu Pupp čeká?

Bude se jednat o odvetu s Anatolijem Hunanyanem, což je Armén žijící v Praze. Už jsem ho jednou porazil, ale to bylo na šest kol. Byl to velký boj a čekám, že by bude chtít soupeř prohru vrátit. Je to rovněž česká jednička, ale o váhu níž. A já nyní musím shodit, abych se do ní vešel.

 

Co byste řekl k samotné akci?

Je to letos asi největší galavečer. Bude tam šest duelů a všechny o českomezinárodní titul. Defakto budou boxovat jen české a slovenské jedničky a dvojky. Vysílá to živě Novasport, takže, kdo bude chtít, může se v sobotu od 18 hod. dívat. Já bych měl přijít na řadu tak v sedm, možná v osm hodin večer.

 

Celý rozhovor v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1