Boxera Tomáše Bezvodu čeká mistrovský souboj

Čvn 18th, 2018 | By | Category: Rozhovory, Sportovní zprávy, Zpravodajství

Nadějný vstup znojemského boxera Tomáše Bezvody do profesionálního ringu před dvěma lety poněkud zbrzdilo vleklé zranění. To už má ale tento ostřílený borec za sebou a nyní ho čeká v sobotu v Karlových Varech klíčový souboj proti Anatoliji Hunanyanovi o titul českého mezinárodního mistra. Před tímto duelem jsme Tomáše Bezvodu požádali o rozhovor.

V roce 2016 jste absolvoval pět profesionálních soubojů, z toho čtyři vítězné. V loňském roce ale na svém kontě nemáte žádný. Co se stalo?

Stalo se to, že jsem byl dlouhodobě zraněný. Asi rok a půl. Po pauze mám dva zápasy, oba vyhrané K. O. Nyní se připravuji na sobotní zápas o českomezinárodní titul na deset kol ve střední váze, který bude v Karlových Varech.

Dá se tento souboj označit za váš dosavadní vrchol v profi ringu?

Určitě ano. Česká jednička už jsem sice byl, ale teď jsem byl dlouho zraněný. Pomohly mi teď ty dva poslední vyhrané zápasy, hlavně ten v německém Norimberku, kde jsem porazil docela silného soupeře Martena Arsumanjana, který byl výše postavený než já. To mě posunulo znovu na českou jedničku a ve světě na nějaké 150 místo z 1 350 boxerů celého světa. Na sedm zápasů, které mám, je to dobré umístění.

Kdo vás v sobotu v karlovarském Grandhotelu Pupp čeká?

Bude se jednat o odvetu s Anatolijem Hunanyanem, což je Armén žijící v Praze. Už jsem ho jednou porazil, ale to bylo na šest kol. Byl to velký boj a čekám, že by bude chtít soupeř prohru vrátit. Je to rovněž česká jednička, ale o váhu níž. A já nyní musím shodit, abych se do ní vešel.

 

Co byste řekl k samotné akci?

Je to letos asi největší galavečer. Bude tam šest duelů a všechny o českomezinárodní titul. Defakto budou boxovat jen české a slovenské jedničky a dvojky. Vysílá to živě Novasport, takže, kdo bude chtít, může se v sobotu od 18 hod. dívat. Já bych měl přijít na řadu tak v sedm, možná v osm hodin večer.

 

Celý rozhovor v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1

 

 

Comments are closed.