Burčák Tour vyhrál Matouš Ulman

 

BT dětibt startbt čssr

Dominancí jezdců týmu České spořitelny se vyznačoval letošní cyklistický závod Burčák Tour Kooperativy zařazený do seriálu Kolo pro život. V čase 1:36,09.7 nejrychleji 57 km dlouhou trať projel Matouš Ulman (Česká spořitelna), 23 vteřin za ním zaostal Jan Strož (Symbio +) a třetí skončil Ulmanův stájový kolega a loňský vítěz Pavel Boudný se ztrátou téměř tři a půl minuty na prvního v cíli.
Ženám na nejdelší trati kralovala Irena Berková (Amenity Extrem Sport) v čase 1:48,04.2 o som vtřetin před druhou Annou Šmídovou (Nilfisk Alto pro), dalších dvanáct vteřin zpět byla bronzová Jana Pichlíková (Sport bike Strakonice).
Na kratší trati 31 km zvítězil Vladislav Doležal z juniorského týmu České spořitelny, v ženách zvítězila Alžběta Mikulová (Kovo Praha). Ve fitness jízdě na 17 km bylï nejrychlejší Milan Městka (Agrofert CT) a Monika Štulová (PSK).
Více než o výsledky šlo ale na Burčák Tour o sport jako takový. Tento závod se zapsal do historie vůbec největším počtem účastníků. Bylo jich přes 2200. Znojemsko žádnou obdobnou akci nikdy dříve nezažilo. „Jsem samozřejmě spokojený Vyšlo nám počasí, nikdo se vážněji nezranil, navíc přišlo hodně dětí s rodiči, což je důležité. Prostě vydařená akce. Samozřejmě byly i nějaké nedostatky, které ale nemusely být vidět zvnějšu, spíše z toho pohledu, jak vysoko jsme si nastavili sami laťku. Ve Znojmě se tato akce konala vůbec poprvé, loni jsme měli hlavní stan v Dobšicích, takže jsme byli v úplně novém prostředí s řadou nových lidí, ale zvládli jsme to. Musím pak především ocenit úžasnou spolupráci s Městem Znojmem a také se Znovínem Znojmo,“ konstatoval ředitel závodů Miroslav Kučera.
Na startu i v cíli byl pozdravit závodníky místostarosta Znojma Jan Grois. „Jsme rádi, že se podařilo takovou akci uspořádat přímo ve Znojmě. Snažili jsme se organizátorům pomoci, jak to šlo a odměnou byla ta vysoká účast lidí, kteří do znojma přijeli ze všech koutů republiky,“ konstatoval Jan Grois.
Burčák Tour natáčelo také několik kamer České televize. Sestřih z těchto závodů by se měl objevit na obrazovkách ČT Sport o víkendu.