Čarodějnice budou hořet skoro všude

Úterý bude tradičně jako každý poslední den v dubnu ve znamení pálení čarodějnic. Přinášíme přehled větších akcí, které se budou na Znojemsku v této souvislosti konat: Dobšice – 30. dubna – sportovní areál: Hry, soutěže a zábavy pro malé čarodějnice a čaroděje s kouzelnickou diskotékou, projížďky na ponících, country tance, žongléř, kejklíř, ohnivý muž YUFI i Duo Arcona, to vše připravili pro děti a dospělé místní hasiči a obec v Dobšicích. Zapálen bude i oheň s opékáním špekáčků. Pořadatelé zvou všechny nadpřirozené bytosti i obyčejné smrtelníky. Začíná se v 19 hodin.

Hnanice – 30. dubna – u kostela svatého Wolfganga: Místní začnou v 17 hodin stavět máji u kostela. Jako vždy bude za symbolickou cenu připraveno něco z udírny, točené pivo a limonáda budou zdarma. Následuje Čarodějnický taneček spolku Hnanický babinec, který zve všechny rodiče s dětmi k účasti.  

 Lukov  – 30. dubna – hřiště za chráněnými byty: Tradiční pálení čarodějnic začíná v 17 hodin fotbalovým utkáním ženatých proti svobodným. Na děti čeká od 18 hodin zábavný čarodějnický kvíz s odměnou, chybět nebude ohňová show, poté bude zapálena vatra. Pro každého je zdarma špekáček, pro dospělé i pivo. 

Miroslav – 30. dubna – zámecký park a letní kino: Již po šesté pořádá město Miroslav ve spolupráci s dalšími spolky a organizacemi pálení čarodějnic, které začíná v 16 hodin zábavným podvečerem na zámku. O hodinu později bude v zámecké zahradě zapálena vatra. Pro děti je připraven program s medvídkem Pů a tygříkem, skákací hrad, tetování a malování na obličej. Na závěr je čeká promítání filmu v letním kině.

Plenkovice – 30. dubna – horní hřiště: Čarodějnické rejdění začíná na horním hřišti v 17.30. Všichni se mají připravit na plnění nejrůznějších čarodějnických úkolů. S přáním hezky prožitého podvečera zve na akci obec Plenkovice a místní dobrovolní hasiči. 

Slup – 30. dubna – fotbalové hřiště: Sdružení dobrovolných hasičů a Klub matek pořádají na hřišti pro místní tradiční pálení čarodějnic.

Vranov nad Dyjí – 30. dubna – Havlíčkovo nábřeží: Na louce na Havlíčkově nábřeží budou děti i dospělí opékat od 17 hodin na ohni špekáčky. Následuje volná zábava, občerstvení je zajištěno.

Vratěnín – 30. dubna – letiště: Na místo zapálení ohně na letišti se čarodějnice a čarodějové slétnou na košťatech. Sraz budou mít v 19.30 hodin před budovou obecního úřadu, kde nejprve dohlédnou na stavění máje a někteří i pomohou. Pro všechny je v cíli doletu – na hřišti u bytovek připraveno malé občerstvení.

Znojmo – 30. dubna – Kapucínská zahrada za Vlkovou věží: V 16 hodin začíná program pro děti s Milanem Jonášem a DJ Izzy Cooprem a Maruščiným malováním na obličej. Ve 20 hodin bude zapálena vatra, od 20.30 hraje skupina Poetika a od 22 Jam Session. U ohně si může každý opéct vlastní špekáček nebo ochutnat pivo Znojemského městského pivovaru. Občerstvení je zajištěno.

Jevišovice – 5. května – zahrada Starého zámku: O čarodějnickém reji čekají na děti po splnění úkolů odměny i špekáček, který si zde mohou opéci. Sebou si vezmou jen klacek na opékání. Malí i velcí jsou vítáni v maskách a převlecích čarodějnic a čarodějů. Začátek je v 15 hodin.

Tasovice – 7. května – fotbalové hřiště: Atrakce, soutěže pro děti, ocenění čarodějnic, čarodějnický rej, ohňová shov, zapálení vatry, pivní štafeta o soudek piva a večer zábava se skupinou Duo Dreams i občerstvení, to vše čeká na návštěvníky pálení čarodějnic v Tasovicích. Začíná v 17 hodin.

Přehled akcí najdete také v tištěné podobě 18. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, noviny, regionální noviny.