Celníci zajistili cigarety s neplatným kolkem

Celníci 2

I přes včasné upozornění celní správy a přechodné období k doprodeji zajistili jihomoravští celníci ve dvou prodejnách na Znojemsku 2 276 kusů cigaret s neplatnou tabákovou nálepkou.

Podle zákona se v naší republice od letošního prvního ledna měnila sazba spotřební daně. Tato změna byla zanesena do kódů tabákových nálepek. Pro rok 2016 platilo písmeno „S“ a pro rok 2017 platí písmeno „T“. Celní úřad pro Jihomoravský kraj na tuto informaci upozornil s dostatečným předstihem na začátku února na svém webu.

Koncem minulého týdne celníci prověřili dvě prodejny v obcích na Znojemsku, zda mají řádně označené lihoviny a tabákové výrobky. V obou případech zjistili, že provozovatelé mimo jiné skladují a nabízí k prodeji cigarety s neplatnou tabákovou nálepkou. V jednom případě šlo o 70 krabiček a ve druhém o 42. Na tyto cigarety se pohlíží jako neznačené, celníci je proto zajistili. Prodejcům nyní hrozí postih – zaplatí dlužnou daň v aktuální sazbě, propadnutí zboží a pokuta od 50 tisíc korun až do výše deseti milionů korun.

Cigarety 1