Cena za odpovědnost putovala do Znojma

cena za odpovědnost

Historicky poprvé oceňoval hejtman Jihomoravského kraje podniky a instituce, které svou prací dělají něco víc než ostatní, Cenou za odpovědnost.

„První ročník soutěže vyhlásila v březnu 2015 Rada Jihomoravského kraje ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou jižní Moravy a Radou kvality ČR. Soutěže se mohly zúčastnit jak organizace podnikatelského, tak i veřejného sektoru včetně škol, nemocnic, sociálních zařízení, obcí apod. V roce 2015 podalo přihlášku do soutěže 23 organizací. Smyslem soutěže je veřejně ocenit úsilí organizací, které se společenskou odpovědností aktivně a nad rámec svých zákonných povinností zabývají,“ vysvětluje mluvčí kraje Eliška Holešínská Windová. Vyhlášena byla v různých kategoriích první druhá a třetí místa a udělena byla i čestná uznání.

Cenu nejvyšší získala Vodárenská akciová společnost a společnosti Vašstav a NeoVize v podnikatelském sektoru, obec Rudka, Středisko volného času Znojmo a Nemocnice TGM Hodonín v sektoru veřejném. Ocenění předal hejtman Michal Hašek na slavnostním večeru 19. listopadu v rámci III. ročníku konference „Společenská odpovědnost ve všech oblastech lidské činnosti“, kterou hostilo Multifunkční centrum zámku Lednice.

„Do poslední chvíle jsme nevěděli jak jsme uspěli. Moc nás to potěšilo . Možná to i veřejnosti řekne, že si s dětmi nehrajeme jen kuličky, ale ženáče práce má svůj význam a nejsou to zbytečně vynaložené peníze,“ odpověděla na otázku, jaký význam má pro středisko volného času taková cena ředitelka střediska Hana Bílková. S prací střediska – tedy s jejich dětmi a pedagogickými pracovníka se uvidíme ve Znojmě už brzy. Představí se v rámci adventního času,nejblíže na Mikuláše.

Vítězové premiérového ročníku převzali mimo certifikát „Společensky odpovědná organizace“ také umělecké dílo symbolizující strom života, za jehož návrhem i zpracováním stojí mladí talenti oboru umělecký keramik, keramička z Masarykovy střední školy Letovice.

Cenu převzala i ředitelka Krajského úřadu Jihomoravského kraje Věra Vojáčková.

Čestné uznání v kategorii Veřejný sektor – ostatní organizace nad 50 zaměstnanců si odnesla

Nemocnice Znojmo.

FOTO: Úřad Jihomoravského kraje