Cenu dostali stavbaři, restaurace a vinařství

Kvalita, solidnost, slušnost, pracovitost, poctivost i nadstandardní služby se ještě nevytratily ze současného podnikatelského světa. Firmy, které tyto hodnoty vyznávají, každoročně oceňuje Sdružení českých spotřebitelů cenou Spokojený zákazník. Mezi třinácti živnostníky, společnostmi a firmami, kterým bylo v Jihomoravském kraji toto ocenění minulý týden v Brně předáno, nechyběla Stavební firma Jelínek ze Znojma, restaurace U Vodnáře u Vranovské přehrady a Vinařství rodiny Nápravovy z Nového Šaldorfa. Ceny na dva roky zástupcům či majitelům firem předal hejtman kraje Michal Hašek.

Restaurace U Vodnáře na hrázi Vranovské přehrady nabízí velký výběr jídel včetně rybích specialit. „Byla jsem nejprve překvapená, že se mi dostalo této cti. Cena ale nepatří jen mně, musím se o ni rozdělit se svými zaměstnanci, i se synem, dcerou a manželem, protože restaurace byla v roce 1996 vybudována jako rodinný podnik a zůstala jím dodnes. Všem patří můj velký dík, bez jejich snahy bychom tak kvalitní sezonní restauraci nevybudovali,“ uvedla Jiřina Orembová majitelka restaurace U Vodnáře, která má otevřeno od začátku března až do října. Restauraci spolu s Okresní hospodářskou komorou Znojmo navrhl městys Vranov nad Dyjí.

Na kvalitu sází také Ivana Nápravová z Nového Šaldorfa, která je majitelkou Vinařství rodiny Nápravovy s vinným sklepem a vinotékou. Vinařství zpracovává hrozny od stálého dodavatele se zaručenou jakostí. Ve vinotéce jsou k dostání nejlepší vína Cechu vinařů Nový Šaldorf, kam patří i Vinařství rodiny Nápravovy. Jejich Rulandské bílé slámové víno ročník 2008 se před několika lety dostalo mezi stovku nejlepších do Salonu vín České republiky.

Velmi dobré ohlasy na zateplené panelové domy ve Znojmě od nájemníků nebo majitelů bytů má Stavební firma Jelínek ze Znojma, která „odvádí kvalitní práci, dodržuje termíny a zaměstnanci firmy jsou slušní, pracovití a dodržují pořádek na staveništi a v okolí,“ uvádí se v hodnocení Sdružení českých spotřebitelů. Kromě tohoto sdružení návrhy na udělení Ceny spokojeného zákazníka podávají i samosprávy a Okresní hospodářská komora.