Černá kronika

Posprejoval školu

ZNOJMO. Až na jeden rok se do vězení může dostat autor pěti obrazců, které namaloval na budovu jedné základní školy ve Znojmě. Trestní zákoník tento přečin kvalifikuje jako poškození cizí věci. Neznámý „malíř“ vytvořil postupně pět obrazců, které jsou vidět na venkovní stěně či na skleněné výplni okna dřevo-dílny. Sprejer nešetřil ani plechové dveře a kovovou branku u vstupu do školní družiny. Použil různé barvy a způsobil škodu v hodnotě kolem 3 000 korun.

Převrátil se i s nákladem

REGION. Nedaleko obce Suchohrdly u Znojma havaroval nákladní vůz s rakouskou registrační značkou. Třiadvacetiletý řidič najel na krajnici, kde se s nákladem dřeva převrátil do příkopu. Nikdo se zranil. Škoda na autě je 100 000 korun. Dechová zkouška řidiče byla negativní.

Pervitin ho přišel na 30 tisíc

ZNOJMO. Třiceti tisícovou kauci se zákazem řízení uložili policisté řidiči Suzuki s rakouskou registrační značkou. Sedmačtyřicetiletý muž jel s tímto autem po Pražské ulici ve Znojmě. Z jeho chování bylo na první pohled zřejmé, že byl pod vlivem drogy. Test potvrdil pervitin.

Dodal si odvahu alkoholem

REGION (jm). Asi na kuráž se před usednutím za volant Fiatu Bravo alkoholem posilnil šestadvacetiletý mladík z našeho regionu. Nemá řidičský průkaz, přesto jel z Pavlic směrem na Boskovštejn. Policisté mu také naměřili 1,2 promile alkoholu v krvi. V Plavči zastavili vůz Ford Escort, za jehož volantem seděl sedmatřicetiletý muž z Třebíčska. Při kontrole nepředložil řidičský průkaz, protože od července 2012 má platnou blokaci. Policisté oběma mužům zakázali řízení aut.

Kvůli marihuaně přišel o řidičák

ZNOJMO. Policisté přistihli devatenáctiletého mladíka z našeho regionu na Dolní České ve Znojmě. Řídil Peugeot a byl pod vlivem marihuany. Zadrželi mu řidičský průkaz a zakázali pokračovat v jízdě. Mladík lékařské vyšetření odmítl. Strážci zákona případ oznámí Městskému úřadu Znojmo.