Černá kronika

Cyklistka narazila do dveří

NOVÝ ŠALDORF. Pozor na silnici v Novém Šaldorfu-Sedlešovicích nedal dvaasedmdesátiletý senior. Zastavil se Škodou Favorit u pravé krajnice a začal vystupovat. V tuto chvíli stojící auto objížděla dvaapadesátiletá cyklistka. Řidič pravděpodobně přehlédl, že kolem jeho vozu projíždí jízdní kolo a otevřel dveře. Žena z Trutnovska nedokázala pro krátkou vzdálenost střetu zabránit, do dveří narazila a lehce se zranila. Pod vlivem alkoholu nebyl řidič ani cyklistka.

Podvedl cizinku

REGION. Téměř třicet tisíc korun vylákal jedenatřicetiletý muž z našeho regionu od čtyřicetileté cizinky v jednom z penzionů ve Znojmě. Uvedl, že hotovost potřebuje na tankování do svého auta, jinak se prý nedostane domů. Ženě dal do zástavy občanský průkaz a slíbil, že jí vše následující den vrátí. Nic takového se nestalo. Muž navíc žádné auto nemá. Policisté současně upozorňují veřejnost na povinnost chránit občanský průkaz před ztrátou, odcizením poškozením, zničením nebo zneužitím. Porušením této povinnosti se občan dopouští přestupku, za který lze uložit pokutu až deset tisíc korun.

Vezl navíc skoro tři tuny

ZNOJMO. Pražskou ulicí ve Znojmě projíždělo nákladní auto Scania, které řídil dvaatřicetiletý muž ze Šumperska. Celá souprava byla výrazně těžší, než je povoleno. I s naloženým nákladem má vážit maximálně 48 tun, skutečná hmotnost však byla 50,7 tun. Šofér dostal na místě pokutu 8 000 korun a v další jízdě nesměl s tak velkým nákladem pokračovat. Téměř tři tuny dřeva musel složit, aby mohl jet dál. Za porušení předpisů se bude zodpovídat i jeho zaměstnavatel.

Zloděj odčerpal 300 litrů nafty

MORAVSKÝ KRUMLOV. Nákladní auto v Ivančické ulici v Moravském Krumlově zaparkoval řidič. Druhý den zjistil, že mu chybí palivo. Někdo násilím odstranil víko nádrže, a odčerpal tři sta litrů nafty. Způsobil celkovou škodu jedenáct tisíc korun.

Miroslaví projížděl pětaosmdesátkou

MIROSLAV. Policisté přistihli v Miroslavi devětadvacetiletého řidiče z našeho regionu ve VW Golf, který tudy projížděl rychlostí 85 km/h. Na místě mu uložili blokovou pokutu dva a půl tisíce korun a čeká ho záznam v kartě řidiče.

Předjížděl přes dvojitou čáru

REGION. Devětatřicetiletý motorkář z Novojičínska na Yamaze a jel po státní silnici směrem na Znojmo. V úseku mezi křižovatkami na Bantice a obec Dyje předjížděl v místech, kde je zákaz předjíždění vyznačen nejen svislou dopravní značkou, ale je zdůrazněn i dvojitou čárou souvislou.

Jeli přes zákaz

REGION. Mladík, který má v současné době zakázané řízení aut, projížděl Kravskem se Škodou Fabia. Magistrát města Jihlavy mu letos v dubnu uložil zákaz této činnosti na šest měsíců. V Božicích jel ve Škodou Felicia čtyřiačtyřicetiletý muž, kterému Městský úřad Znojmo zakázal řízení na půl roku. Oba muži jsou z našeho regionu a budou nyní čelit trestnímu stíhání.