Český rekord v Lukově: Štrúdl dlouhý154 metrů

Téměř dvojnásobně překonaly lukovské ženy v sobotu dosavadní republikový rekord. Upekly a na náves přinesly 467 nohavic jablečného štrúdlu, které když se všechny spojily, vytvořily závin dlouhý 154 metrů. Český rekord v Lukově přeměřením potvrdil komisař agentury Dobrý den z Pelhřimova. „I když je Lukov malá obec, její obyvatelé se dokázali spojit a vytvořili to, co neumí lidé ve velkých městech,“ zhodnotil komisař David Martínek. Lukov rekord dosáhl na oslavě desátého výročí vrácení titulu městys. Na soutěžní klání přišel Vojta Čabala, který je nejen lukovským zastupitelem, ale i úspěšným sportovcem, bavičem, žonglérem a provozovatelem Stodoly u Čabalů. „Při plánování jubilea Lukova jsem si řekl, že bychom mohli udělat něco víc, než jen pozvat kapely, zpěváky a tanečníky. Nápadů bylo několik, ale zvítězil jablečný štrúdl. Anketou mezi lukovskými hospodyňkami jsme zjistili, že o zdolání rekordu je zájem. Pozvali jsme je na schůzku a předali jim jednoduchý recept,“ popsal Čabala (na snímku nahoře). Vzpomíná, jak mu zatrnulo, když mu někdo z legrace řekl, že když štrúdl vymyslel, tak ať si jej i upeče. „Nikdo jsme nečekali, že se Lukov semkne a téměř každý přinese metry štrúdlu. Doufal jsem jen …..

Více se dočtete a foto najdete v 24. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.  

Foto vpravo nahoře – lukovští zastupitelé se starostou Markem Langrem (třetí zleva) a komisařem pelhřimovské knihy rekordů Davidem Martínkem. 

Foto druhá řada vlevo a uprostřed – Ivana Trčková, která napekla nejvíc jablečných štrúdlů s maminkou a babičkou.