Četníci z Luhačovic se točili i na Znojemsku

Četníci z Luhačovic

Četníci z Luhačovic

Jediným místem na Znojemsku kde se natáčeli Černíci z Luhačovic je zřícenina hradu Cornštejna. Tvůrci tohoto dvanáctidílného televizního seriálu si pozůstatky hradu u Vranovské přehrady vybrali pro scény do pátého a šestého dílu. Přestože příběhy se odehrávají v Luhačovicích, a řada obrazů se tady skutečně natáčela, četnickou stanici vybudovali filmaři v obci Lesní Hluboké nedaleko Brna. Televizní štáb se pohyboval také na Vysočině, ve Zlínském kraji, v Brně, Praze, Prostějově a Moravském krasu. Míst bylo celkem kolem čtyřiceti.

Brněnské studio České televize seriál dotočilo koncem července, na televizní obrazovky se má dostat v příštím roce. Vysílat se bude vždy jedenkrát týdně. Účinkovalo v něm 160 herců, 1500 komparzistů, kteří se převlekli do 1 600 kostýmů. Jednotlivé epizody přinesou příběhy z období vznikající první republiky. Podle scénáře Tomáše Feřteka a Petra Boka je natáčeli režiséři Biser A. Arichtev, Peter Bebjak a Dan Wlodarczyk. „Kriminální případy, překotná, v mnohém až drsná doba těsně po první světové válce, chudoba, ale také lidské příběhy a vztahy poznamenané historickými okolnostmi. Četníci z Luhačovic nabídnou poznání, napětí i vtip. Ústřední dvojice seriálu, mladí četníci, kteří právě ukončili školu, v podání Martina Donutila a Roberta Hájka, přicházejí na malé lázeňské městečko, aby tady zahájili svoji služební kariéru,“ přiblížila děj a postavy seriálu mluvčí brněnské televize Hana Orošová. Dodala, že diváci se mohou těšit i na četnického veterána Pavla Zedníčka, velitele stanice Karla Dobrého, Jiřího Langmajera a Roberta Jaškówa, dále na Vandu Korolovou, Pavlu Tomicovou, Igora Bareše, Ondřeje Malého, Vicu Kerekeš, Danu Morávkovou, Lukáše Vaculíka, Danu Batulkovou a další herce.

Seriál byl prezentován na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech, a jeho tvůrci si plně uvědomili svoji nelehkou roli – najít po Četnických humoreskách režisérů Antonína Moskalyka a jeho dcery Pavlíny, nový klíč ke zpracování četnické tématiky. Každá epizoda nabídne dva uzavřené kriminální případy.