Chantal Poullain miluje vlastnoručně vyrobené dárky

Francouzku Chantal Poullain si mnoho lidí, zejména mužů představí jako blond sexy divadelní a filmovou herečku. Ona ale během těch více než čtyřiceti let, které žije v naší republice, vyzrála i do krásy, která vyzařuje zvnitřku. Do paměti diváků se natrvalo zapsala rolí královny v legendární divadelní inscenaci Šašek a královna, kterou hrála se svým někdejším manželem Bolkem Polívkou. Další ztvárnila v hrách – Mistr a Markétka, Romeo a Julie, Antilopa, Hra o manželství nebo v Šesti tanečních hodinách v šesti týdnech. V té posledně jmenované se nedávno představila na jevišti Městského divadla ve Znojmě. Umělkyně v rozhovoru, který poskytla našemu týdeníku, vypráví o sobě a své profesi.

 Když jste byla mladá, chtěla jste být herečkou?

Ne. Chtěla jsem být architektkou, lákala mě i profese lékařky, obor chirurgie a kameramanky. Osud tomu ale chtěl jinak, takže jsem herečkou.

Jak jste se dostala k herectví? 

Ještě ve Francii jsem jednou šla do televize, kde mně kamarádi domluvili schůzku kameramanem, jestli nepotřebuje nějakou čtvrtou nebo pátou asistentu ke kameře právě natáčeného filmu. Když mě tam uviděl režisér tak řekl, to je ona. Hodila jsem se jako jedna z postav do filmu. Natáčelo se v Ženevě a okolí. Mě ta práce moc bavila a zamilovala jsem si ji.

Na co jste z Francie u nás nebyla zvyklá a co naopak Vás mile překvapilo?

Ze své rodné země jsem byla zvyklá na světlo, což byly osvětlené obchody, ulice a náměstí ve městech. Ani oblečení lidí tehdy nehýřilo barevností. A co bylo příjemným překvapením? Že lidé žili uměním, které potřebovali k životu asi tak jako chleba a sůl. Nikde jinde na světě než v Čechách jsem neviděla, aby diváci kvůli vstupenkám na představení, nocovali ve spacáku před divadlem, jen proto, aby dostali lístky. To mě fascinovalo.  ………

Pokračování rozhovoru se dočtete v 50. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích nebo v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci zábava, média, noviny, regionální noviny. V tomto čísle také najdete článek o vystoupení písničkáře, kytaristy a herce Jiřího Schmitzera ve znojemském vysokoškolském klubu Harvart.

Fotografie jsou z divadelního představení Šest tanečních hodin v šesti týdnech. Chantal Poullain s hercem Martinem Krausem.

FOTO: DBP Brno