Co je o Vánocích trendy: Vánoční květinové dekorace do bytu. Víno a cukroví k sobě ladí

Moderní dekorace a květinová aranžmá vytvořili budoucí zahradníci pro vánoční výstavu na Střední odborné škole na Dvořákově ulici ve Znojmě. Letošní trendy ve zdobení jsou dva, přírodní a městský. „V přírodním stylu nechybí holé větve, šišky, plody ani květiny. Velmi módní jsou červené hvězdníky, blahovičníky, štětky soukenické nebo třezalka s plody. Vše je zahaleno do stříbrných barev zimy. Druhý trend je noblesní, městský a uplatňují se v něm jemné pastelové tóny barev jako je růžová, světle zelená nebo bledě modrá, které doplňuje bílá, stříbrná a zlatá. Stejně jako vloni, je i letos moderní zlatá barva zdůrazňující královskou vznešenost, která patří k vánočním svátkům, i k oslavě narození Ježíška,“ přiblížil Jiří Valenta, učitel odborných předmětů na této škole. Poznamenal, že přírodní styl letos doplňují bromélie. Dekorace z nich se ladí do zlaté a stříbrné barvy.

Víno a cukroví patří k sobě

Své výrobky na vánoční svátky vystavují i budoucí pekaři a cukráři, kteří ukazují, že víno se nekombinuje jen s masem, uzeninami a sýry, ale hodí se i ke sladkostem. Vždy je třeba vybrat víno stejně intenzivní chuti jako je cukroví. Čím výraznější je dezert, tím výraznější je třeba vybrat víno, které by mělo být minimálně stejně sladké jako je …. 

Snímky jsou z výstavy Střední odborné školy na Dvořákově ulici ve Znojmě, kde výstava probíhá do čtvrtka 19.prosince.

Více se dočtete v 51 a 52 čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích  a v jeho internetové podobě na www.znoj-tyden.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.