Colton Yellow Horn: Užívám si, že jsem zpět

colton

Patřil k tahounům týmu, který se v loňské sezóně probil až do finále EBEL. Nad hlavu zvedl i pohár pro nejlepšího hráče soutěže. Není divu, že po něm sáhla extraligová Plzeň. Tam se ale hokejový útočník s indiánskými kořeny Colton Yellow Horn neprosadil, jak si představoval, a svezl se s mizérií celého týmu. Návrat do Znojma tak přivítal stejně jako znojemští fanoušci.

Po zhruba půl roce jste se znovu objevil ve Znojmě. S jakými pocity?

Cítím se tady dobře a užívám si, že jsem zpět.

Váš příchod byl hodně hektický. Hned vás čekala porce tří zápasů během pěti dnů, včetně cestování do Salcburku. To asi nebyl úplně pohodlný začátek…

Hráli jsme s dobrými týmy za sebou. Teď máme deset dní přestávku a doufám, že se dáme pořádně do kupy a potom přijdeme s dalšími výhrami.

V prvním zápase po vašem příchodu jste vyhráli, další dva už prohráli. Hrála tam roli více únava nebo síla soupeřů?

Je těžké vyhrát s Red Bulls a ještě k tomu v Salcburku. Jsou opravdu dobrý tým. Ale dali jsme dva góly, někdy to k vítězství stačí, ale tentokrát ne. Nemyslím, že by to bylo únavou, někdy se prostě hraje líp a jindy ne.

Salcburk jste dobře znali z loňské finálové série, jak se změnil oproti loňsku, jaká je teď jeho síla?

Salcburk měl vždycky velkou sílu, mají dost peněz a jsou mocní. Hrají dobře, skórují, myslím, že jsou stejně dobří jako minulou sezónu, možná ještě lepší.

 

Celý rozhovor s Coltonem Ywllow Hornem najdete v papírovém vydání Znojemského týdne.