CORONA – speciál ZnojmoRegionu

Turistika v době rouškové aneb

Velký CORONA-speciál ZnojmoRegionu  

Že se cestovní ruch na Znojemsku a v Podyjí nezastaví ani v období pandemie, dosvědčuje velký CORONA-speciál destinační společnosti ZnojmoRegion.

Na svých webových stránkách www.znojmoregion.cz zveřejňuje rozsáhlý rozcestník plný praktických informací o současných možnostech individuální turistiky, virtuálních prohlídkách či stále fungujících službách cestovního ruchu. K dispozici je tu nepřeberné množství on-line vlastivědných dokumentů
a televizních reportáží, filmy natočené na Znojemsku i zábavné a vzdělávací materiály pro děti a dospělé.

Nechybí praktické tipy na výlety „mimo davy“, které jsou rozděleny zvlášť na rodinné výlety a výlety s chutnou odměnou. Trasy vhodné pro rodiny s dětmi jsou nenáročné a zahrnují i oblíbené „hledačky“ s on-line materiály ke stažení. Výlety s chutnou odměnou pak představují trasy, jejichž součástí je možnost využít fungující občerstvení, výdejní okénka nebo jiné gastronomické, pivní či vinařské služby po trase.

Všechny uvedené informace jsou navíc neustále aktualizovány a doplňovány. Výlety vždy obsahují kromě popisu trasy a její náročnosti i odkaz na aktivní mapu. Všechny tipy doplňuje přímý odkaz na provozovatele turistického cíle či poskytovatele služby.

Na jednom místě se tak turista dozví, kam na Znojemsku a v Podyjí může a nemůže, jaké služby se mu nabízejí a virtuálně prozkoumá místa, do kterých se nyní nedostane.

Velký CORONA-speciál ZnojmoRegionu obsahuje: 

  • UZAVŘENÉ PAMÁTKY A HRANICE

Představuje přehled turistických cílů v regionu, kde je nyní pro veřejnost vstup uzavřen. A to včetně informací o hraničních přechodech, kde se dá nebo naopak nedá přejít česko-rakouská státní hranice.

Aktuální verze ZDE.

 

  • VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY TOP CÍLŮ 

Nahlédnutí do památek a zajímavých turistických cílů, které jsou v době pandemie coronaviru veřejnosti nepřístupné. Přehled virtuálních prohlídek, panoramatických kamer a detailních 3D modelů z turistické oblasti Znojemsko a Podyjí, které jsou v současné době zdarma k mání. Kochejte se – stojí to za to!

Aktuální verze ZDE.

 

  • ZÁBAVA A POUČENÍ ON-LINE pro malé i velké 

Nudíte se doma? S tímto přehledem zábavných a vzdělávacích materiálů, které jsou zdarma k dispozici on-line, už určitě nebudete! Pomohou Vám doma zahnat dlouhou chvíli a dětem zpříjemní domácí výuku. Těšte se na vědomostní kvízy, seriály, pracovní listy, omalovánky, filmové pohádky, zajímavé dokumenty nebo cestovatelské reportáže a vlastivědné seriály České televize.

Aktuální verze ZDE.

 

  • Rodinné výlety MIMO DAVY vhodné pro děti 

Coronavirus uzavřel školy i školky a spousta rodičů řeší, kam vyrazit na výlet „mimo davy“ nebo kde bezpečně zabavit své děti. Nabízíme velký přehled míst, kde byste neměli potkat více lidí najednou, a přitom se vyvětráte na čerstvém vzduchu a vyřádíte celá rodina. Vždy a všude, prosím, dodržujte aktuálně platné bezpečnostní pokyny a buďte ohleduplní ke svému okolí.

Aktuální verze ZDE.

 

  • Výlety MIMO DAVY s chutnou odměnou 

Hledáte tipy na výlety, kde nepotkáte davy turistů a můžete je
i v době pandemie spojit s gastronomickým, pivním či vinařským zážitkem? Doporučujeme Vám naše tipy v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí, která má stále co nabídnout. Vydejte se na výlet pěšky, s kočárkem, na kole, koloběžce nebo v lodi. Vždy však s dodržením bezpečnostních pokynů a platných nařízení vlády.

Aktuální verze ZDE.

 

 

  • Stále fungující SLUŽBY cestovního ruchu 

Že některé služby cestovního ruchu na Znojemsku a v Podyjí v této „době rouškové“ ještě stále žijí, se můžete přesvědčit v našem aktuálním přehledu. Půjčte si loď a splujte řeku Dyji, občerstvěte se ve „výdejních okýnkách“, objednejte si pivo nebo víno a nechte si ho doručit až domů – záleží je na Vás, čemu dáte přednost…

Aktuální verze ZDE.

 

Více informací:
Irena Navrkalová – tajemník destinační společnosti ZnojmoRegion, z. s.
604 206 438,
tajemnik@znojmoregion.cz