Covid opět uzavírá život v zemi

Rozčarování přineslo vyhlášení nouzového stavu a mimořádných opatření vlády a Ministerstva zdravotnictví, která ode dneška na čtrnáct dnů uzavírají divadla, kina, galerie, bazény, tělocvičny a další sportoviště. Lidé jsou zklamáni z přibývajících omezení, ale čísla pozitivních na Covid-19 jsou jasná. Během posledních dnů se i na Znojemsku radikálně zvýšil počet pacientů s tímto vysoce nakažlivým onemocněním. Hygienici v sobotu (10. 10.) v našem regionu evidovali 281 pacientů s novým koronavirem, z tohoto počtu jen za minulý týden přibylo 213 případů. Raději ani nedomýšlet, jak vysoko by se křivka dostala, kdyby se každý týden navyšovala stejným tempem. Na Znojemsku již zemřeli 4 lidé. Se vzrůstajícími počty pozitivních na Covid-19 rostou i čísla hospitalizovaných. Ve znojemské nemocnici je jich aktuálně 24. „Standardně je pro tyto pacienty ……

Více o situaci Covid-19 na Znojemsku se dočtete v 42. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

Na snímku auto znojemských hasičů, které v Brně vyzvedlo respirátory pro učitele a zaměstnance mateřských, základních a středních škol na Znojemsku.