Cyklista Pavel Boudný vyhrál v Praze a narodil se mu syn Vojtíšek

Dvojí radost měl na začátku cyklistické sezóny jezdec znojemské stáje Mitas Ethicsport Pavel Boudný. Vyhrál pražský závod HERVIS RACE FOR BIKES a k tomu se

Po měsících tvrdé přípravy jste zahájil soutěžní sezónu povedeným závodem, můžete ho přiblížit?

Rozhodli jsme se zahájit závodní sezónu v Praze, kde je to na očích a zároveň spojené s veletrhem For Bikes, kde vystavovala kola i Merida, ke které máme sponzorské povinnosti. Zúčastnil jsem se závodu horských kol na 45 km a dopadlo to nejlépe, jak mohlo, protože jsem vyhrál, Byl to pěkný závod. Pak jsem se ještě zúčastnil Moravského biku u Kroměříže, kde se sešla silná konkurence. To bylo oproti Praze profilově hodně náročné, jel jsem druhý závod ve dvou dnech, k tomu dost unavující cestování. Přesto jsem dokázal jet s kluky na špici až do finiše, ale tam jsme spustil nohy, protože tam byl dost nebezpečný dojezd, kde šlo doslova o život a já jsem se raději spokojil s bronzem.

Kdybychom se ještě vrátili zpět k přípravě, jak se vám zamlouvala ve vašem novém, znojemském týmu?

Vyšla podle mých představ. Strávili jsme nadstandardní čas v teple. Nejdřív jsme byli v prosinci na Mallorce a pak dvakrát na Kanárských ostrovech. V závěru už jsem nechtěl někam daleko cestovat, protože jsme očekávali narození dítěte, takže se to ideálně skloubilo a byl jsem spokojený.

Asi vám vyhovovala i poměrně mírná zima u nás…

Pořád to je tady drsnější než na jihu. Ono to není nic moc, když se člověk spotí a fouká na něj ledový vítr. To není ono a člověk bojuje víc s počasím než z fyzickou námahou. Ale to se musí překonat a te´d už to bude jen lepší a lepší.

Na co si po té přípravě troufáte?

Troufám si zase na ty nejvyšší příčky. Rád bych obhájil výsledky z minulých let a taky si zkusil i nějaké jiné závody. Nejsem úplně tlačený k tomu, abych třeba objížděl všechny závody Kola pro život, takže je ten program více otevřený. Chtěl bych to řešit operativně a podle možností se ukázat i někde jinde.

Vy jste zažil jednu radostnou událost i mimo kolo. Narodilo se vám miminko…

Je to kluk, jmenuje se Vojtíšek a shodou okolností jsme rodili tady ve Znojmě, kde máme dlouholetého kamaráda doktora, díky kterému se to všechno dobře povedlo. Jsem rád, že se to tak zkoncentrovalo do Znojma, kam to ze Slavkova není až tak strašná cesta,. I když občas to na té dálnici taky není ideální. Samozřejmě teď přibyli nějaké ty rodičovské povinnosti, ale jinak běží vše, jak má.

 

Více o znojemském sportu v tištěné podobě Znojemského týdne a na:https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1