Cyklistický Lahofer Cup vyhrál Ondřej Fojtík

 

Laho Cuplaho cup 4laho cup 3laho cup 2

Na pláži Vranovské přehrady měl svůj start i cíl letošní ročník závodu horských kol Lahofer Author Cup. Peloton cyklistů se pustil po lesních a polních cestách z pláže do kopce směrem na Zálesí a Chvalatice. Po objetí Vranovské přehrady se v delší variantě závodníci vrátili na pláž po ujetí více než 50 km, kratší trasa měřila necelých třicet. Na delší trati všem ujeli Ondřej Fojtík a Petr Šťastný, kteří si to rozdali v závěrečném spurtu. Úspěšnější v něm byl Fojtík, který mohl zvednout ruce nad hlavu v gestu vítěze s časem 1:41,54.78. Třetí dojel s více než dvouminutovou ztrátou na vítězné duo David Kníže.
Ženám kralovala Anna Šmídová, které chybělo 15 vteřin k tomu, aby pokořila dvouhodinovou hranici. Pět a půl minuty za ní zaostala druhá Denisa Stodůlková, třetí byla Lucie Boudná.
Kratší závod  vyhrál v čase  1:09,17.48 Libor Šaroun s dvouminutovým náskokem na Jana Šubrta, třetí byl Petr Tinka. Mezi ženami byla nejrychlejší juniorka Šárka Čejková (1:24,08.38) před Věrou Nezvedovou a Ivanou Pavlíkovou. FOTO: F. Střecha