Cyklisty čeká šatovský Znovín Cup

znopvín cupS různými cyklistickými masovými závody se i na Znojemsku v poslední době roztrhl pytel. Nikdo ale nemůže upřít, že prvním v řadě byl šatovský Znovín Cups  podtitulem Vinařská padesátka, který letos napíše už šestnáctý ročník. Odstartuje v sobotu 27. června v 9.30 hod. jako součást seriálu Author Marathon Cup.
Pořadatelé již v púřečdchozích letech administrativně omezili počet startujících na 1 500. Ale letos udělali výjimku a přidali ještě stovku. „Letos to byla úplná smršť. Během týdne jsme měli přes tisíc přihlášených a tři měsíce před startem tak bylo prakticky plno. Pod velkým talkem jsme se pak rozhodli přidat ještě stovku účastníků, ale víc už jsm enechtěli, abychom mohli garantovat vysoký standard služeb. Zase budeme dbát na výbornou stravu, které bude dostatek a bez front, zase závodníky oblažíme Znovínským vínem a bude i dost Birellu. Tato péče se nám vyplácí,“ vysvětlil jeden ze zakladatelů Vinařské padesátky Jan Vala.
Účastníci si již zvyli na doprovodné akce a muziku ve Vinařské stodole, ale tentokrát bude hudbna provázet závodníky na startu i na tratï. „Muzika je jistý druh dopinku. Budeme začínat fanfárami a lidová hudba bude hrát i na občerstvovací stanici. Večerní závbavu ogbohatíme letos o vystoupení znojemské country kapely Paroháči, kteří budou hrát v parku před obecním úřadem u penzionu Šatovské lípy. Začínáme tam v 17 hod. a není to jen pro závodníky, ale i pro obyvatele Šatova,“ dodal jan Vala.
Velkou novinkou bude kategorie tzv. Koloběžců. Je určena pro dvojice, z nichž jeden poběží a druhý pojede vedle něj na kole. Na trati se mohou libovolně střídat, ale stále se musí pohybovat v určené vzdálenosti od sebe a do cíle dorazit společně. „Reagujeme tak na stále větší zájem o běh. Když bude ve dvojici hodně dobrý běžec,může si klidně uběhnout maaraton a osm kilometrů dojet na kole. Ideální ale samozřejmě je, aby se ve dvojici koloběžci střídali tak, aby každý přibližně dvacet pět kilometrů bběžel a dvacet pět jel na kole,“popsal Jan Vala další z novinek.