Cyklostezka na Pražské bude o něco širší než dnes

sport regiony v hnanicíchDobrá zpráva pro cyklisty přišla ze znojemské radnice. Město získalo z kraje téměř půl milionu korun a ty poputují na rozšíření cyklostezky v horní části města.

„V minulých dnech přijalo Znojmo od jihomoravských zastupitelů 492 048 korun, které budou využity na rozšíření cyklostezky na Pražské ulici, a to v úseku navazujícího u Rumunské ulice kolem budovy Policie ČR s ukončením na ulici Hradišťské. Částku poskytl kraj v rámci dotačního programu Podpora rozvoje cyklistiky a cyklistické dopravy v Jihomoravském kraji v roce 2014,“ vysvětlila mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková. Své informace ještě rozšířila.

„V současné době je šíře stezky cca 1,2 – 1,3 m. Rozšířena bude na dva metry, což je minimální šíře pro obousměrný provoz cyklistů. Současně budou upraveny i dva přechody pro chodce, které přes stezku vedou. Vše bude předlážděno zámkovou dlažbou. Stavba bude realizovaná veřejnou zakázkou a předpoklad zahájení prací je jaro 2015. Dokončena by měla být do dvou měsíců od zahájení.  Podle rozpočtu projektanta by stavba měla vyjít celkově na zhruba osm set tisíc korun. Společně s touto akcí je i počítáno s nasvětlením přechodu u Policie ČR s náklady cca 94 000 korun,“ doplnila mluvčí.