David z Prostřeno: příště jdu do „Milionáře“

David 1A

Hned ve dvou nejsledovanějších pořadech televize Prima se doslova přes noc proslavil osmatřicetiletý Znojmák David Zámečník. Vařil v pořadu „Prostřeno“, který se odvysílal letos v dubnu, a účinkoval i v „Prostřeno Speciál“ s premiérou polední červnovou neděli. David, který rád vaří, je bez práce, má zdravotní problémy a čeká ho invalidní důchod. V soutěži se mu stala osudnou jeho ne-záliba v uklízení, protože ostatním soutěžícím u něj v bytě kvůli tomu nechutnalo. Druhý pořad „Prostřeno Speciál“ se již natáčel venku u panelového domu na ulici Dukelských bojovníků ve Znojmě, kde bydlí, protože David svůj byt právě maloval. Na lavičce u panelového domu jsme se s ním sešli i my k rozhovoru pro náš týdeník.

Přiblížíte pravidla soutěží těm, kteří pořady v televizi neviděli?

Každý z pěti soutěžících v pořadu „Prostřeno“ uvaří doma obědové menu a pozve na ně své soupeře. Ti pak oběd, který snědli i celkový dojem z návštěvy hodnotí body. Kdo jich získá nejvíc, ten vyhrává padesátitisícovou odměnu televize Prima. O natáčení pořadu „Prostřeno Speciál“ nesmím nikomu ještě čtrnáct dnů nic říct, jinak dostanu tučnou pokutu. Kdybych to porušil, tak dostanu stotisícovou a to mi za to nestojí, takže o tomto pořadu nebudu mluvit.

 Proč jste se do „Prostřeno“ přihlásil?

Do „Prostřeno“ mě přihlásila kamarádka, kterou jsem tam chtěl původně přihlásit já. Kvůli penězům jsem do soutěže rozhodně nešel. Chtěl jsem poznat nové lidi a taky vidět, jak se pořad natáčí.

Co všechno jste při natáčení zažil?

Ten den, kdy se natáčelo „Prostřeno“ bylo pondělí a já jsem byl ráno na vyšetření žaludku v nemocnici, protože mám problémy s trávením. Řekl jsem televizi, že v pondělí nemohu, ale přesto se mnou ten den natáčeli, ale to nevadí, stihl jsem uvařit. Jen jsem zklamaný z toho, jak to dopadlo. Ostatní soutěžící mě kritizovali, v něčem měli pravdu, v něčem ne.

V čem měli pravdu a v čem si myslíte, že vám křivdili? 

No měli pravdu, že jsem měl doma trošku „bordel“, ale zase takový nepořádek jsem tam neměl, to přehnali. Soutěžící nechtěli jíst kvůli nepořádku, ale nakonec všichni něco ochutnali. Sekaná byla dobrá, bramborová kaše byla z čerstvých brambor. Nepovedla se mi hrášková polévka s kostkami uzeného. Hodně jsem ji zahustil a byla jako želatina. Byl jsem ve stresu a to vyšetření v nemocnici mi taky nepřidalo.

Kdo vám byl z ostatních soutěžících nejsympatičtější?

Líbily se mi Erika z Dobšic a Leona ze Znojma, která bydlí kousek ode mě v Melkusově ulici.  Je zajímavé, že jsme se před tím vůbec neznali. Znám jen manžela Leony, s ním jsem si jako kluk hrával venku na hřišti.

Patří sekaná s bramborovou kaší, které jste v soutěži připravil, k vašim oblíbeným jídlům?

Protože žiju sám, a jsem momentálně bez práce, tak si z finančních důvodů kupuji častěji mleté maso, z kterého dělám karbanátky nebo sekanou. Mojí specialitou je, že kromě koření ji dochutím pažitkou a nastrouhanými sterilovanými okurkami, které ale nesmí být moc kyselé.

Můžete prozradit recept na psí rizoto, které vaříte svému psovi Rexíkovi?

Rexík je kříženec jezevčíka a rizoto pro něj připravuji z uvařené rýže, mrkve a další zeleniny do které přidám psí konzervu nebo „kapsu“ pro psy, které jsou běžně k dostání v obchodě.

Jaká jste měl ohlasy na první televizní Prostřeno?

Byly negativní, kdy mi vytýkali mi hlavně nepořádek, ale měl jsem i kladné ohlasy Lidé mi na facebooku psali, že jsem byl dobrý, že jsem do toho vůbec šel, a že mi přáli výhru.

Prý jste se po odvysílání tohoto pořadu zhroutil, je to pravda?   

Nebyl jsem na tom psychicky dobře, ale někdo podal anonym, že jsem chtěl spáchat sebevraždu, že jsem prý chtěl skočit z okna. To ale nebyla pravda. Přijeli strážnici, dali mi dýchnout, jestli jsem nepil alkohol, udělali mi test na drogy. Nic z toho se neprokázalo, přesto mě odvezli mě do nemocnice, ale hned druhý den mě pustili.

Kdo vám v době když jste byl v nemocnici hlídal psa?

Seniorka Olinka Dvořáková, která bydlí kousek od našeho paneláku a kterou znám od mala. Večer spolu chodíváme venčit naše psy. Je velice hodná, je jako moje tetička a moc jí za to děkuji.

Nelákají vás další televizní soutěže?

Přiznám se, že do „Prostřeno“ bych už nešel, ale rád bych zkusil štěstí v soutěži „Chcete se stát milionářem“, která se vysílá v televizi Nova. Na ten pořad se dívám a líbí se mi. Kamarádka mě chce přihlásit do AZ kvízu, ale já jsem jí to vymluvil.