Deset i kuriózních nehod během 2,5 dne, nejvážnější se stala u Cornštejna

deset-such-2

K desítce dopravních nehod od pátečního odpoledne do pondělního rána vyjížděli policisté v našem regionu. Ta nejvážnější se stala v sobotu před půl dvanáctou v noci nedaleko zříceniny hradu Cornštejna u Bítova, kde čtyřiačtyřicetiletý řidič Fordu Galaxy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí mírné zatáčky narazil do stromu a vážně se zranil. Za jízdy nebyl připoután bezpečnostním pásem. “Muž středního věku utrpěl mnohočetná poranění. Po vyproštění hasiči byl záchrannou službou převezen na heliport znojemské nemocnice a pro podezření na vážná poranění hrudníku a břicha a byl transportován Leteckou záchrannou službou na urgentní příjem do faltní nemocnice,” popsala mluvčí Záchranné zdravotnické služby Jihomoravského kraje Hedvika Kropáčková. Doplnila, že muž byl při vědomí. Jak informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák hasiči nemuseli při vyproštění řidiče z vozu použít speciální zařízení. Po předání zraněného do péče záchranářů automobil zajistili proti požáru a místo předali polcii. Škoda je asi sto tisíc korun.

Narazila do značky, reklamy a popelnice

Další nehody se naštěstí obešly bez vážných zranění. V městské části Kasárna jela v pátek v krátce před šestou večer čtyřiačtyřicetiletá řidička Fordu Mondeo směrem na Olbramkostel a předjížděla Renault Laguna. “Zřejmě špatně odhadla vzdálenost a začala se velice brzy zařazovat před předjížděný vůz. Zadní částí svého auta zachytila o přední část Renaultu a potom vyjela mimo komunikaci. Narazila postupně do sloupku dopravní značky, reklamní tabule a do popelnice,” přiblížila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Žena se přitom lehce zranila, škoda je téměř dvě stě tisíc korun. Dechové zkoušky obou řidičů byly negativní. Ve stejný den, téměř ve stejnou hodinu při cestě z Havraníků do Hnanic najela padesátiletá cyklista na nezpevněnou krajnici a upadla. Žena na kole se pravděpodobně nevěnovala plně řízení. Při pádu se lehce zranila a způsobila škodu tisíc korun. Před jízdou pila alkohol. Nadýchala 0,40 promile této návykové látky. K první páteční nehodě došlo již o půl druhé odpoledne ve Znojmě na Palackého ulici při parkování. Když dvaačtyřicetiletý řidič VW Passat začal vystupovat z vozu, otevřel dveře právě ve chvíli, když kolem něho projížděl čtyřiačtyřicetiletý cyklista. Muž na jízdním kole narazil do otevřených dveří auta a upadl a lehce se přitom zranil. Ani jeden z nich alkohol před jídzou nepil. Škoda je asi tisíc korun.

Motorka sklouzla na dýňových jádrech

Ve Znojmě na křižovatce Brněnské a Vídeňské se stala čtvrtá páteční nehoda. Osmnáctiletý mladík jel s motocyklem Honda po Vídeňské ulici. Při odbočování vlevo najel na dýňová jádra, která se tam vysypala z přívěsu jiného vozu, a havaroval. Při pádu se lehce zranila o jeho o dva roky mladší spolujezdkyně. Alkohol před jízdou nepil. Na motocyklu vznikla škoda asi deseti tisícová škoda. Bez zranění se obešla ranní sobotní nehoda kdy šestačtyřicetiletý řidič Fiatu Linea začal o půl čtvrté ráno u Chvalovic předjíždět VW Passat, jehož řidič dával znamení o odbočení vlevo. Navíc to bylo v místech, kde je vodorovným značením předjíždění zakázané. Škoda na autech je asi dvě stě tisíc korun. Žádný z řidičů alkohol před jízdou nepil.

Na Kasárenské se srazil Ford s Renaultem

Na křižovatce mezi Znojmem a obcí Kasárna v sobotu krátce před jednou hodinou odpoledne zřejmě nedala přednost čtyřiasedmdesátiletá řidička Fordu. Odbočovací manévr vlevo nestihla a střetla se s protijedoucím Renaultem Clio a přitom se lehce zranila. Pod vlivem alkoholu nebyl žádný z řidičů. Škoda je asi čtyřicet tisíc korun. Jak informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková, řidička byla s lehčím zraněním hrudníku převezena do znojemské nemocnice. 

S 2,2 promile se proboural do pokoje rodinného domu

V neděli se staly dvě dopravní nehody. K té první došlo v Suchohrdlech u Miroslavi po půl druhé v noci kdy třicetiletý řidič osobního BMW pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění křižovatkou, vjel na obrubník a přes travnatý pás pak pokračoval přímým směrem do zdi rodinného domu a přední částí auta se proboural přímo do jednoho pokoje. Naštěstí nikdo nebyl zraněn. Škoda je sto sedmdesát tisíc korun. Muž se před jízdou značně posilnil alkoholem. V krvi mu proudilo 2,20 promile.

Auto najelo na odpadlé kolo

Obcí Jamolice projížděl večer, pět minut před tři čtvrtě na sedm, šestatřicetiletý řidič s Toyota Corolla s přívěsným vozíkem. Jedno kolo přívěsu mu na rovné silnici odpadlo. Na pneumatiku, která zůstala na silnici, najelo další osobní auto, které jelo za ním. Škoda je asi pětačtyřicet tisíc korun. Vše se naštěstí obešlo bez zranění. V pondělí o půl druhé v noci havarovala na Okružní ulici v Moravském Krumlově jedenadvacetiletá řidička osobního VW Polo. Mladá žena vyjela ze silnice po projetí zatáčky a narazila do kanalizační vpusti. S autem se nakonec převrátila na bok v poli. Šoférka se zranila lehce a na autě si neopatrnou jízdou způsobila škodu asi pětapadesát tisíc korun. Výsledek její dechové zkoušky byl hodinu po havárii 0,59 promile alkoholu. Test na užití drog na místě odmítla. Policisté jí okamžitě zadrželi řidičský průkaz. Přesné příčiny a míry zavinění všech uvedených dopravních nehod jsou předmětem dalšího šetření.

FOTO: Policie Znojmo

deset-i-kurioznich-nehod-suchohrdly

Opilý řidič s 2,2 promile se v Suchohrdlech u Miroslavi proboural do rodinného domu.

deset-i-kurioznich-nehod

Sobotní noční havárie u Cornštejna.

deset-kurioznich-nehod-kasarenska

Střet Fordu a Renaultu na Kasárenské křižovatce.