Děti na radnici převzaly ocenění

v21

Znojemský hrad a Rotunda sv. Kateřiny, to bylo téma výtvarné soutěže,  která  proběhla v rámci oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město.
„Březen symbolizuje ve speciálním kalendáři akcí 11. století, tedy období výstavby rotundy a znojemského hradu. Právě tyto dva objekty byly tématem výtvarné soutěže pro děti ze znojemských mateřských a základních škol,“ uvedl místostarosta Znojma Jan Grois, který společně s vedoucí odboru školství, kultury a památkové péče Denisou Krátkou dnes předával ocenění.
Celkem bylo do soutěže zasláno 222 obrázků, přičemž porota vyhodnotila 23 nejlepších. Vystavené jsou i další 4 obrázky, které porotu zaujaly, ale na ocenění nedosáhly. Detailní výsledky výtvarné soutěže naleznete v příloze. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se do soutěže zapojili,“ dodal místostarosta při předávání cen.
Výstava těchto děl je umístěna symbolicky do prostor na Jižní přístupové cestě. Jedná se o vstupní bránu k rotundě a znojemskému hradu. Výstava bude přístupná ode dneška až do neděle 29. května vždy dle otevírací doby na Jižní přístupové cestě. V březnu a dubnu bude výstava přístupná v pondělí od 9.00 do 17.00, od úterý do neděle od 9.00 do 20.00. V květnu od neděle do čtvrtka od 9.00 do 21.00 a v pátek a sobotu od 9.00 do 23.00 hodin.

Vítězové výtvarné soutěže jednotlivých kategorií
Ceny získali : Adéla Habrlová, ZŠ a MŠ, Pražská, Ondřej Duba, MŠ nám. Republiky, Lukáš Heinl, MŠ Holandská, Kateřina Roškotová, MŠ Holandská, Sofie Klímová, MŠ Přímětice, Ludmila Gajdušková, MŠ Pražská, Matěj Čížek, MŠ nám. Republiky, Zoran Szabó, ZŠ Mládeže, Robin Bihari, ZŠ Václavské nám, Damian Jelínek, ZŠ Mládeže, Pavel Gregor, ZŠ a MŠ Pražská, Tereza Bílková, ZŠ, Václavské nám., odl. prac. Jubilejní park, Kristýna Hýblová, ZUŠ, Vladimír Havlíček, ZUŠ, Laura Řezaninová, ZŠ nám. Republiky, Michal Palatka, ZŠ nám. Republiky, Anna Štrausová, GPOA Znojmo, Adéla Konvalinová, ZŠ Mládeže, Karolína Bílková, ZŠ Mládeže, Tereza Psotová, ZŠ, Znojmo, Mládeže, Ondřej Michalcov, ZŠ a MŠ Pražská, Norbert Hrnčiar, ZŠ Václavské nám., Ladislav Odvárka, ZŠ a MŠ Pražská.

v20v19v18v17v16v15v14v13v12v11v10v9

v8v7v6

v5v4v3

v2v1