Dětské dny se slavily skoro všude

V Podmolí 1

Dobrovolní hasiči a myslivci, ženy ze spolku Červeného kříže, členky a členové kulturních komisí a výborů i spousta dobrovolníků připravili pro děti k jejich svátku v obcích a městech našeho regionu pestrý a bohatý program. V mnoha obcích byla vyvrcholením slavnosti pěna, kterou hasiči nastříkali trávníky dětem pro řádění a dovádění.

V Jiřicích u Miroslavi více než osmdesátka nejmenších střílela z luku i vodní pistole, absolvovala slalom na koloběžce, jízdu na obřích duších, běžela se svázanýma nohama a vyzkoušela si další zajímavé disciplíny. V Mikulovicích děti prožily „den na statku“ u Mikulovického jezera, kde na ně čekaly zkoušky, které měly prověřit jak si poradí s činnostmi, které jsou běžné na venkově jako je loupání brambor a vajec, určování stromů, řezání pilkou či zatloukání hřebíků. V Lukově se děti seznámily se zemědělskou technikou, sanitkou zdravotníků záchranné služby, vozem profesionálních hasičů i strážníků Městské policie Znojmo.  Kromě účasti v nejrůznějších soutěžích si děti mohly pochovat a pohladit nejedovaté hady, ještěry a další zvířátka, která na místní hřiště přivezli chovatelé z Dobšic. V Podmolí děti hasily plechový hostinec, skákaly v pytli, házely míčky na cíl, střílely ze vzduchovky a chodily na chůdách. Mohly si prohlédnout i dravce, které přivezl sokolník z Hlubokých Mašůvek. Služební vůz na ukázku jim přivezli policisté ze Znojma a nad hřištěm u lesa zakroužil i vojenský vrtulník z Náměště nad Oslavou.

Fotografie z dalších oslav Mezinárodního dne děti najdete ve 24. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích.

FOTO nahoře: Radost z pěny měly děti v Podmolí.

FOTO dole:

Podmolí:

V Podmolí 2 V Podmolí 3

Lukov:

V Lukově 1 V Lukově 2 V Lukově 3

Mikulovice:

Svátek 1 Svátek oslavili 2 Svátek oslavili 1

Jiřice u Miroslavi:

V Jiřicích V Jiřicích 1