Dětský den s Dádou, králíky i kůrovcem

Jízda na multikárách, prohlídka hasičského auta, tvorba obrázků z písku, malování na obličej, králičí hop, luštění šifer nebo řádění v pěně, to jsou jen některé aktivity, které čekaly na nejmenší v den jejich svátku ve znojemském parku. Zlatým hřebem bylo vystoupení Dády Patrasové, která si kromě, Žížaly Julie, Batmana a Batmanky, pozvala na pódium také znojemské děti a společně s nimi zpívala a tančila.

Helmu, vestu i ochranný štít strážníků znojemské Městské policie si v sobotu mohla vyzkoušet i mrňata. Lesníci Městských lesů jim zase ukázali kůrovce, který ničí les, a přiblížili jim, jak chrání stromy proti tomuto škůdci. Děti také dostaly za úkol najít mezi stromky dva odpadky, které do lesa nepatří, určit jak dlouho se rozkládají a také je správně roztřídit do odpadních nádob. „Nejdéle, asi 1 000 let, …..

Více najdete v 23. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na nvinových stáncích a v jeho interentové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.