Deváťáci se loučili se školou

Deváťáci 6

Velkolepě, kreativně a hlavně vesele strávili předposlední školní den tři třídy deváťáků ve znojemské Základní škole náměstí Republiky. Své spolužáky z nižších tříd a učitele bavili street dancem, vtipnými postřehy z hodin vyučování i trefnými poznámkami na kantory. Školáci na ně vzpomínají jen v tom nejlepším, pedagogové od nich dostali dorty, květiny, víno a dárky ze skla. Tělocvičnou, kde rozloučení proběhlo, létaly balonky i barevné konfety. Nechyběla ani videa ze společně strávených chvil ve třídách, na školních akcích a výletech.

Vedení školy na slavnostním shromáždění vyhlásilo nejlepší sběrače kaštanů, pomerančové kůry a papíru. Výtěžek z jarního sběru papíru v částce 46 928 korun byl věnován na léčbu Kačenky Michálkové, dcery vychovatelky školní družiny. Drobnými dárky byli také oceněni žáci, kteří obsadili přední místa ve vědomostních a sportovních soutěžích a olympiádách, a to nejen na škole, ale i v těch okresních, krajských a celostátních. Byla vyhodnocena soutěž o Nejlepší třídu, do které se započítávaly výsledky sběrů a soutěží. Prvenství připadlo 7. C, o pouhý bod méně měla druhá 6. A., třetí byla 6. C. Vítězná třída získala od Sdružení rodičů finanční příspěvek a jednodenní výlet navíc.

Učitel tělocviku Milan Novotný dostal korunku a byl ošerpován titulem Miss Fiflenka za to, že ke sportovním výkonům povzbuzoval členky školního florbalového družstva, které bylo vloni v kraji první, slovy, že přeci nejsou žádné Fiflenky.

Text s fotografiemi najdete také v tištěné podobě 27. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na movinových stáncích.

Deváťáci 3    deváťáci 2A   Deváťáci 2

Deváťáci 1  D 1  D 2

D 4  D 5 D 7

D 8  D 9  D 11

D 12 D 15